آرمان سیاوشی به دنبال تحقق خواسته هایش

سالانه بسیاری از ایرانیان به کشور استرالیا مهاجرت می کنند. یکی از دلایل مهاجرت ایرانیان گرفتن تخصص های بالاتر و با استفاده از آزمایشگاه های با کیفیت می باشد که در این راستا بسیاری از ایرانیان موفق به دریافت جوایزی شدند .

در نهایت به عنوان یکی از شخصیت های با استعداد در دنیا شناخته شده اند. یکی از این مهاجرین، آرمان سیاوشی است که برای گرفتن تخصص خود در رشته شیمی به استرالیا مهاجرت کرد و در اندک زمانی موفق به کسب جایگاهی در این زمینه شد.

او تخصص خود را در رشته شیمی و دکترای خود را در زمینه نفت و گاز ادامه داد و فعالیت هایی با سازمان فضایی و هوانوردی آمریکا یعنی ناسا داشته است. در ادامه می خواهیم به معرفی شخص آرمان سیاوشی و دلایل مهاجرت وی به استرالیا و همچنین شایستگی های او به عنوان یک ایرانی صحبت کنیم.

آرمان سیاوشی

آرمان سیاوشی کیست؟

آرمان سیاوشی به عنوان یکی اشخاص موفق ایرانی در استرالیا در حال حاضر از دانشجویان دوره دکترا در ایالت وسترن کشور استرالیا می باشد.

آرمان سیاوشی به عنوان یکی از دانشجویان و دانشمندان موفق ایرانی در استرالیا، مدت زمان زیادی نیست که به استرالیا مهاجرت کرده اما در مدت زمان بسیار کوتاه موفق شد دستاوردهایی علمی را به ثبت برساند. او به عنوانی یک دانشجوی موفق ایرانی توانست جایزه دانشمند دانشجو سال  اکسون را دریافت کند.

او با اقدام برای اخترام و همکاری با سازمان سانا که همان سازمان فضایی و هوانوردی کشور آمریکا می باشد، پس از یک رقابت سخت موفق شد نام مخترع سال در ایالت وسترن کشور استرالیا را برای خود کسب کند. علاوه بر این او به عنوان یک سفیر علوم ایالت وسترن کشور استرالیا شناخته شد که نام مخترع سال ایالت وسترن استرالیا یکی از دستاوردهای آرمان سیاوشی می باشد.

آرمان سیاوشی

داستان مهاجرت آرمان سیاوشی به کشور استرالیا

آرمان سیاوشی تا سال 1390 در شیراز زندگی می کرد و در اواخر سال 1390 و اوایل سال 2011 به کشور استرالیا مهاجرت کرد.

قصد او از این مهاجرت فراگیری تخصص بالاتر و یا کیفیت بالا با امکانات بیشتر می باشد. او موفق به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نیوساوت ولز کشور استرالیا شد و پس از آن برای در شرکتی فعال در زمینه نفت و گاز به مدت دو سال فعالیت و همکاری نمود.

در حال حاضر آرمان سیاوشی مشغول به تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه وسترن استرالیا می باشد. او سعی در کسب دکترا در رشته مهندسی فرآورده های نفت و گاز و مهندسی شیمی می باشد.

اهداف آرمان سیاوشی از تحصیل در استرالیا

آرمان سیاوشی علاقه مند است که تکنولوژی خود را به پزشکی متصل کند. او می گوید: این امر می تواند جالب باشد که ابزار پیشگیری از حملات قلبی را در اختراع کند و می توان مایع خون را  به عنوان یکی از راه های درمان حملات قلبی در نظر گرفت. همچنین آرمان سیاوشی می گوید ما می توانیم از این روش برای پیدا کردن یک روش برای پیش بینی حملات قلبی استفاده کنیم. او می گوید: هرگز اجازه ندهید که فرصت را از دست بدهید و هرگز از شکست نترسید. اگر من توانستم یک کار متفاوت انجام دهم ، بنابراین شما نیز می توانید به این موفقیت ها دست پیدا کنید.

شایستگی های آرمان سیاوشی در کشور استرالیا

آرمان سیاوشی در سال 2018 برنده مشترک جایزه علمی برتر برای دانشمند دانشجویی ExxonMobil شد. او موفق شد یک روش دقیق برای اندازه گیری نقطه ی انجماد مخلوط های مختلف گاز طبیعی مایع را کشف کند.
همچنین موفق شد برنده جایزه موسسه ملی ارزیابی  سال 2018 شود و جایزه WA Innovator در فهرست نهایی کارهای خود قرار دهد.در نهایت آرمان سیاوشی از ناسا خواست از تکنولوژی او برای تشخیص حملات قلبی استفاده شود.

 

اطلاعات این صفحه صرفا جهت معرفی ایرانیان موفق و بر اساس اطلاعات منابع ذکر شده در سایت قرار گرفته است.

منبع:

www.sbs.com

https://particle.scitech.org.au/tech/the-cryosolid-apparatus-shows-frozen-gas-is-so-hot-right-now/