همه چیز درباره اقامت استرالیا

اقامت استرالیا شاید در گذشته برای افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را داشته اند دشوار به نظر می رسید. اما امروزه مهاجرت و اقامت استرالیا آسان تر از دوره های قبل است. اما چرا  استرالیا را به عنوان یک کشور برای مهاجرت و اقامت انتخاب کنید؟ در این بخش با ما و همه چیز درباره اقامت استرالیا همراه باشید.

اقامت استرالیا

جهت دسترسی ساده تر به اطلاعات این صفحه میتوانید از فهرست های زیر استفاده کنید. در این صفحه می خوانیم:

چرا اقامت استرالیا

 • موقعیت کاری و امنیت شغلی
 • کیفیت زندگی در استرالیا
 • آموزش در سطوح بالا
 • تنوع فرهنگی استرالیا
 • قدرت پاسپورت
 • امنیت
 • سبک زندگی استرالیایی
 • بیمه درمانی استرالیا
 • بیمه بیکاری
 • استفاده از وام تحصیل در استرالیا

اقامت استرالیا چگونه؟

 • اقامت دایم استرالیا از طریق ویزای 189
 • اقامت استرالیا از طریق ازدواج
 • ویزای توریستی استرالیا جهت اقامت استرالیا
 • ویزای دانشجویی برای اقامت استرالیا
 • ویزای کار استرالیا برای اقامت استرالیا
 • اقامت دائم استرالیا
 • ویزای منطقه ای برای اقامت استرالی

موقعیت کاری و امنیت شغلی

یکی از دلایلی که به عنوان مهم ترین دلایل برای مهاجرت و اقامت استرالیا به میان می آید. اقتصاد قوی این شرکت است. این مزیت باعث شده است که ویزای کاری استرالیا متقاضیان زیادی داشته باشد. در واقع میتوان اینطور گفت که حتی در دوره ای که جهان رکود اقتصادی را تجربه می کرد استرالیا جز کشورهایی بوده است.که آسیب های چندانی ندید. که این کشور را به بهشت سرمایه گذاری در استرالیا تبدیل کرده است.

استرالیا همچنین از نرخ پایین بیکاری نیز بهره می برد. که در واقع هدف هایی در استرالیا وجد دارد که از جمله آن ها میتوان به توسعه پایدار و همچنین رقابت های اقتصادی و علمی اشاره کرد.

این کشور به پیشرفت های بسیاری در زمینه مشاغل مختلف دست یافته است که میتوانند توسط افرادی که به صورت خبره وارد این حرفه ها می شود انجام شود.

میزان درآمد متوسط در استرالیا چیزی حدود 58500 دلار استرالیا در سال است و حداقل حقوق پرداختی در این کشور برای کارهای تمام وقت چیزی حدود 3500 دلار استرالیا در ماه است.

با توجه به اینکه مخارج زندگی در این کشور چیزی حدود 1500 دلار برای هر نفر است میتوان اینطور گفت که مردم در این کشور از سطح رفایی بالایی برخوردار هستند.

کیفیت زندگی در استرالیا

اینطور گفته می شود که استرالیایی ها به طور متوسط حدود 82 سال عمر و آمار موسسه های مختلف نشان می دهد.

که مردم این کشور در واقع جز خوشحال ترین مردم دنیا به شمار می آیند. استرالیا در واقع جز مهاجرپذیرترین کشور ها به شمار می آید.

که همچنین چندین فرهنگ مختلف را نیز در خود جای می دهد و به خانه ای امن برای مهاجرین تبدیل شده است.

این کشور همچنین فرهنگ های مختلفی را به همراه دارد که باعث جذب آداب و رسوم های مختلف در این کشور شده است.

آموزش در سطوح بالا از ویژگی های اقامت در استرالیا

جالب است بدانید که یکی از بزرگترین صادرات کشور استرالیا خدمات آن است که باعث می شود دانشجویان بسیاری از سراسر کشور به کشور جذب شوند.

سیستم آموزشی که در استرالیا برپاست جز بهترین سیستم های آموزشی به شمار می آید که دانشمندان، طراحان، هنرمندان، مدرسان و نوابغ زیادی به دنیا عرضه کرده و در واقع باعث شده است تا پیدایش راه ها و تکنولوژی های جدید در دنیا پدید آید.

در سال 2012، دولت استرالیا یک نظرسنجی عمومی را برگذار کرد که از آن ها خواسته بود تا از تجربه آن ها در زندگی در استرالیا و همچنین تحصیل استرالیا بگویند.

طی این نظرسنجی در واقع 87% از دانشجویان خارجی از اینکه با ذکر اینکه از تحصیل در این کشور احساس خرسندی می کنند تجربه خود را بیان کرده بودند.

تنوع فرهنگی استرالیا

یکی از بزرگترین مزایایی که زندگی در استرالیا به همراه دارد این است که نسبت به بقیه کشور تنوع فرهنگی در این کشور بسیار زیاد است.

اکثر افرادی که در این کشور زندگی میکنند یا در خارج از استرالیا متولد شده اند و یا اهل کشوری به غیر از استرالیا هستند.

در یک نظرسنجی که در سال 2016 برگذار شده است اینطور مشخص شده است که تنها 47درصد از افرادی که در این کشور زندگی میکنند هردوی والدینی آن ها استرالیایی است و خالص هستند.

این تنوع فرهنگی در واقع به افرادی که میخواهند در این کشور زندگی کنند کمک می کند تا راحت تر با شرایط این کشور اخت شوند و بتوانند استرالیا را به عنوان خانه دوم خود بنامند.

امکان سفر به کشورهای خارجی بدون نیاز به ویزا

زمانی که شما به عنوان یکی از شهرواندان استرالیا انتخاب می شوید. و اقامت استرالیا دریافت میکنید.

میتوانید به آسانی به بقیه کشورها سفر کنید.

اما این امر تنها برای کسانی محقق می شود که اقامت دائم دارند.

سفر به سایر کشور ها بدون ویزا در واقع تنها از طریق اقامت و اخذ تابعیت استرالیا اتفا می افتد.

همچنین کشورهای بسیاری وجود دارند که شما میتوانید با این پاسپورت استرالیایی به آن ها مهاجرت کنید این مهمترین امتیاز مهاجرت به استرالیا میتواند باشد.

امنیت

در واقع نرخ ارتکاب جرم در کشورهایی مانند استرالیا بسیار پایین است و همین هم باعث شده است تا استرالیا به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای مهاجران عنوان شود.

علاوه بر این، استرالیا همه ساله به افرادی که ممکن است به هر علتی در کشور خود امنیت نداشته باشند پناهندگی اعطا می کند.

سبک زندگی استرالیایی

استرالیا در واقع یکی از کشورهایی است که به زندگی آرام و بی دغدغه معروف است.

این امر شاید به دلیل وجود شرایط جغرافیایی خاص باشد و همچنین این کشور و موقعیت مناسب مالی ای که دارد  باعث شده است تا عده بسیاری به عنوان شهروند بتوانند در این کشور زندگی کنند.

بیمه درمانی استرالیا

بیمه درمانی استرالیا در واقع به صورت رایگان در دسترس افرادی قرار می گیرد که دارای اقامت دائم هستند. و همچنین تابعیت استرالیا را دارند.

این بدین معنی است که اگر شما ویزای دائم دارید میتوانید. از امتیازات بی شمار این کشور در زمینه بیمه بهره مند شوید.

بیمه بیکاری

شما همچینین میتوانید از مزایای بیمه بیکاری هم استفاده کنید. این امر برای افرادی که دارای ویزای پناهندگی هستند ممکن نمی باشد.

در واقع برای گرفتن بیمه بیکاری نیاز دارید تا تابعیت این کشور را داشته باشید.

افرادی که توسط ویزای مهارتی به این کشور مهاجرت کرده اند تا زمانی که تابعیت را اخذ نکنند نمی توانند از تسهیلات بیمه بیکاری در این زمینه استفاده کنند.

استفاده از وام تحصیل در استرالیا

شهروندان استرالیا همچنین میتوانند از یک وام تحصیلی تحت عنوان Help  برای ادامه تحصیلات خود در استرالیا استفاده کنند.

این وام به مخصلین اجازه می دهد تا از خدمات تحصیلی بدون پرداخت هیچ پولی استفاده کنند.

زمانی که شروع به کار کردند اگر حقوق آن ها تا حدی بالا بود که بتوانند بازپرداخت آن ها را پرداخت کنند در نهایت شروع به بازپرداخت قسط های خود خواهند کرد.

البته نکته ای که حائز اهمیت است این است که افراد باید برای گرفتن این وام اقامت استرالیا داشته باشند.

شما میتوانید از طریق فرم های ارزیابی که به صورت آنلاین در این زمینه موجود هستند شانس خود را برای مهاجرت به استرالیا مورد ارزیابی قرار دهید.

اقامت دائم و موقت استرالیا

اقامت استرالیا به صورت دائم در واقع به افرادی تعلق می گیرد که مایل هستند به صورت کاری و همچنین همراه با خانواده خود به این کشور مراجعه کنند.

این نوع ویزا از همان ابتدای ورود در این کشور صادر می شود. اگر شما هم بتوانید ویزا اقامت استرالیا را دریافت کنید میتوانید از طرح ملی درمان بهره مند شوید.

همچنین میتوانید با کسب شرایطی که در این زمینه لازم هستند درخواست شهروندی استرالیا را بدهید و به طور دائم شهروند این کشور شوید.

متقاضیانی که میخواهند اقدام به دریافت ویزای اقامت استرالیا بدون استفاده از اسپانسر خانوادگی کنند باید  بدانند که در واقع درخواست آن ها بر مبنای امتیازات فردی داده و مورد بررسی قرار میگیرد.

متقاضیانی که بر مبنای سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا و اقامت استرالیا بتوانند حداقل نمره 60 را دریافت کنند می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.

دارندگان ویزای شماره 189 استرالیا همچنین می توانند هر نقطه ای را که مد نظر دارند برای زندگی، کار و همچنین تحصیل انتخاب کنند.

متقاضیان در این زمینه باید بدانند که در واقع شرایط مختلفی برای اخذ این نوع ویزای اقامت استرالیا لازم است. که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقامت دایم استرالیا از طریق ویزای 189

ویزای شماره 189 اقامت استرالیا در واقع یک نوع ویزای دائم برای اقامت در این کشور به شمار می آید.

شما با اخذ این ویزا دیگر نیازی به کارفرما و یا اسپانسر نخواهید داشت و میتوانید مبنی بر مهارت های خود در این زمینه اقدام به کار کنید.

شرایط لازم برای ویزای ساب کلاس شماره 189 اقامت استرالیا

دقت داشته باشید که برای اخذ این نوع از ویزای استرالیا شرایط مختلفی وجود دارد که از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن متقاضی باید زیر 50 سال باشد.
 • متقاضی باید زبان انگلیسی را تا یک حد خوب بلد باشد که از جمله شروط این امر می توان کسب نمرات زیر را در آزمون تافل، برای گوش کردن ۱۲ امتیاز، برای خواندن ۱۳ امتیاز، برای نوشتن ۲۱ امتیاز و برای صحبت کردن ۱۸ امتیاز دانست و این مقدار برای آزمون آیلتس در هر چهار مهارت کسب حداقل نمره 6 است.
 • از اول ژانویه سال 2015 به متقاضیانی که در آزمون CAE شرکت کرده اند میتوانند با کسب امتیاز 169 اقدام به مهاجرت کنند.
 • متقاضیان میتوانند در یکی از شغل هایی که دولت استرالیا در آن ها اعلام نیاز کرده است درخواست خود را ارائه دهند و ویزای خود را کسب کنند.

شما می توانید با مراجعه به صفحه انواع ویزای استرالیا اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید.

ارزیابی مدارک

یکی از مهم ترین بخش هایی که هر فردی در مهاجرت به آن ها می رسد ارزیابی مدارک است.

در این بخش در واقع باید یک تاییدیه از ارزشیابی مدارک انجام شود که میتواند بین یک هفته تا 4 ماه به طول بینجامد.

برای انجام ارزشیابی مدارک عمدتا شما نیاز به تایید مدارک خود و همچنین نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.

طبق جدولی که در آن امتیازبندی مهاجرت انجام می شود، حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت به استرالیا 60 است و همچنین لازم است.

این امکان برای شما وجود دارد که بر اساس قوانین جدید امتیاز مهاجرت به استرالیا را محاسبه کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اقامت دائم استرالیا با اسمارت میگریشن

مراحل دریافت ویزای کلاس ۱۸۹ برای اقامت استرالیا

فردی که میخواهد برای اقامت استرالیا اقدام کند باید در مرحله اول تمامی سوابق تحصیلی و همچنین شغلی خود را به وسیله یک نهاد مشخص جمع آوری کند و سپس مدارک خود را مورد ارزیابی قرار دهد. در مرحله دوم میتواند نسبت به تکمیل EOI  خود اقدام کند. زمانی که این فرم تکمیل می شود، دعوت نامه ای از طریق دولت استرالیا برای فرد ارسال خواهد شد که به شما اجازه می دهد تا بتوانید برای اقامت استرالیا اقدام کنید.

مرحله سوم زمانی آغاز می شود که فرد دعوتنامه خود را دریافت می کند و پس از آن 60 روز از تاریخ دعوتنامه فرصت دارد تا بتوانید درخواست ویزای خود را در اداره مهاجرت ثبت کند. در حال حاضر مدت زمانی که برای رسیدگی به مدارک در نظر گرفته شده است چیزی حدود 3 ماه خواهد بود.

یکی دیگر از بخش هایی که در اخذ ویزای اقامت استرالیا باید انجام داد تست های پزشکی است که این تست ها در واقع باید برای فرد و همچنین همراهان او انجام شود. زمانی که متقاضی درخواست خود را ثبت می کند این درخواست توسط ایمیلی به وی ابلاغ می شود و همچنین در صورت اخذ ویزا، شرایط و مقررات نیز برای فرد تشریح خواهد شد.

مدارک لازم اقامت استرالیا از طریق ویزای کلاس ۱۸۹:

 • مدارک شناسایی که شامل شناسنامه و پاسپورت می شود.
 • مدارک زبان انگلیسی
 • مدارک پرداخت هزینه های مختلف
 • در صورت تاهل عقدنامه
 • عکس کارت پایان خدمت برای آقایان
 • عکس
 • سابقه کاری حداقل 1 سال به صورت تمام وقت
 • قراردادهای مختلف مانند پرداخت ها و مالیات و …
 • گواهی اشتغال به کار همراه با ذکر زمان، مقام و همچنین وظایف و همچنین حقوق را باید با ذکر جزئیات سربرگ رسمی شرکت در دست داشت.
 • فیش حقوقی به ویژه اگر شما جز مشاغل دولتی هستید.
 • تمامی مدارک تحصیلی شامل دیپلم و دوره های مختلفی که توسط فرد گذرانده شده است.
 • گواهی سلامت متقاضی و همچنین گواهی سو پیشینه

همراهان ویزای مهاجرت برای اقامت به استرالیا:

اگر همسر و فرزند متقاضی هم بخواهند که به این کشور مهاجرت کنند در واقع باید اینطور گفت که میتوانند از ویزای همراه استفاده کنند. اقوام متقاضی مانند والدین، پدر و مادربزرگ، برادران و خواهران والدین و فرزندانشان که در سال های گذشته و به ویژه یک سال اخیر از لحاظ مالی به وی وابسته بوده اند میتوانند اقدام به دریافت ویزای مهاجرت استرالیا کنند.

دارندگان ویزای ۱۸۹ اقامت استرالیا:

پس از زمانی که فرد اقدام به دریافت ویزای شماره 189 می کند که در واقع همان اقامت استرالیا به صورت دائم است، فرد باید قبل از موعد مقرر که توسط افسر پرونده مشخص می شود به استرالیا سفر کند تا ویرایش باطل نشود. بعد از اینکه اولین سفر انجام شد دیگر محدودیتی با ویزای اقامت استرالیا وجود ندارد و شما میتوانید به این کشور طی 5 سال رفت و آمد کنید تا بتوانید شهروندی خود را دریافت کنید.

افرادی که اقامت استرالیا را از طریق ویزای 189 به دست می آورند در اصطلاح Permanent Resident نامیده می شوند. این افراد در واقع از مزایای بسیاری برخوردار خواهند شد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این افراد میتوانند در استرالیا کار کنند.
 • این افراد با گرفتن اقامت استرالیا قادر خواهند بود تا در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام کنند.
 • اگر این افراد دارای فرزند شوند، فرزند آنها هم می تواند پاسپورت و اقامت استرالیا را دریافت کند.
 • افرادی که اقامت استرالیا را دارند پس از اینکه شرایط لازم را طی کردند میتوانند شهروندی استرالیا را هم دریافت کنند.
 • میتوانند از وام خرید مسکن در استرالیا استفاده کنند.
 • میتوانند به مدت 5 سال به داخل و یا خارج از استرالیا سفر کنند و از ویزای اقامت استرالیا استفاده کنند.
 • میتوانند خانواده و همسر و فرزندان خود را نیز به استرالیا بیاورند.

اخذ اقامت استرالیا به صورت دائم و موقت از راه های مختلف

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

شاید تصور کنید که راه آسانی برای مهاجرت به استرالیا وجود ندارد اما اگر شما هم به دنبال آسان ترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا هستید.

با یک استرالیایی ازدواج کنید! هزینه درخواست برای این نوع ویزا تقریبا چیزی حدود 7000 دلار است که معمولا یک سال هم طول می کشد. علاوه بر این، اینکه شما با یک استرالیایی ازدواج کنید به تنهایی کافی نیست و شما باید ثابت کنید که در یک رابطه قانونی هستید، سپس باید ثابت کنید که بعد از اینکه ویزا به شما داده می شود نیز در کنار هم خواهید ماند.

بنابراین پس از دریافت اقامت موقت، ممکن است که سال ها طول بکشد تا شما بتوانید اقامت دائم را دریافت کنید. این پروسه آنقدرها هم که فکر می کرده اید راحت نیست!

چگونه بدون ازدواج با یک استرالیایی اقامت استرالیا بگیریم؟

چندین راه دیگر هم وجود دارد که شما توسط آنها میتوانید بدون ازدواج با یک استرالیایی اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. اگر مدت زمان سفر و همچنین ویزای کاری یا تفریحی شما به پایان رسیده است و شما همچنان هم مایل به اقامت استرالیا هستید باید بدانید که بهترین کاری که میتوانید انجام دهید.

این است که از یک متخصص در این زمینه سوال کنید. شما باید شرایط خود را برای یک وکیل حاذق در این زمینه شرح دهید و سپس از او راه حل بخواهید. اما در اینجا شما را با راه های دیگری که میتوانید از آن ها برای مهاجرت به استرالیا استفاده کنید آشنا خواهیم کرد.

یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت این است که شما به تحصیل در این کشور بپردازید. گرفتن ویزای تحصیلی یکی از راحت ترین راه های اقامت در کشور استرالیا است.

ویزای توریستی استرالیا جهت اقامت استرالیا

اگر شما میخواهید برای مدت زمانی کمتر از یک سال در استرالیا بمانید و یا میخواهید گزینه های خود را برای اقامت استرالیا مورد بررسی  قرار دهید یک راه آسان این است که درخواست ویزای توریستی دهید. این راه در عین اینکه مطمئن است جز راه های ارزان هم به شمار می آید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید با ویزای توریستی به صورت قانونی در این کشور کار کنید. ویزاهای توریستی هم جها اقامت استرالیا دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آنها می توان به سه مورد زیر اشاره کرد:

 • 600 – ویزای توریستی ( بازدیدی )
 • 601 – ویزای الکترونیکی سفر (ETA)
 • 651 – ویزای eVisitor

ویزاهای 601/651

این نوع ویزاها که به ویزای توریستی معروف هستند معمولا بدون گذرنامه و تمبر هستند و به شما این امکان را میدهند تا هرساله بتوانید بدون اقامت استرالیا به این کشور سفر کنید. شما در هر بار سفر خود میتوانید حداکثر سه ماه در این کشور بمانید.

درخواست برای این ویزا ها به دلیل اینکه معمولا پای اقامت استرالیا در میان نیست آسان و سریع است و شما به احتمال بسیار زیاد طی چندین روز پس از درخواست، تاییدیه خود را دریافت خواهید کرد.

دقت داشته باشید که بین این دو ویزا هم در واقع تفاوت هایی وجود دارد که برخی از آن ها برای شهروندان کشورهای خاص طراحی شده اند.

ویزای 600 (ویزای توریستی بدون اقامت استرالیا)

اگر شما میخواهید که بیش از 3 ماه در کشور استرالیا اقامت داشته باشید ویزای شماره 600 برای شما مناسب خواهد بود. شما میتوانید برای ویزای مسافرتی 3و6 و یا 12 ماهه درخواست دهید که هزینه آن ها بسته به مدت اقامت شما متفاوت خواهد بود.

باید بدانید که در واقع این فرآیند نسبت به سایرین اندکی پیچیده تر است و شما باید مستنداتی را به اداره مهاجرت ارائه دهید که نشان میدهد قصد شما از سفر برای این مدت به استرالیا چیست. سال گذشته، امتیازی که برای این ویزا در نظر گرفته شده بود چیزی در حدود 92 درصد بوده است. در واقع میتوان اینطور گفت که احتمال رد شدن این ویزا بسیار کم است. اما اگر شما حتی یک روز کاری هم در استرالیا کار کنید ممکن است که اداره مهاجرت درخواست شما را برای دریافت این ویزا رد کند.

 

ویزای دانشجویی برای اقامت استرالیا

یکی از راحت ترین راه های تحصیل در استرالیا که توسط آن میتوانید حق زندگی و کار را در استرالیا دریافت کنید این است که از ویزای دانشجویی استفاده کنید. تحصیل در استرالیا می تواند مشکل شما را حل کند. هزینه ای این ویزا چیزی در حدود 500 دلار است.

پیش از اینکه شما درخواست خود را برای این دوره ثبت کنید باید در یک دوره تمام وقت برای یک مدرسه در استرالیا پذیرفته شوید.

با این حال لزومی ندارد که شما یک مدرک تحصیلی از یک دانشگاه بزرگ و گران قیمت داشته باشید بلکه میتوانید برای دریافت مدارک اولیه در یک مدرسه ارزان قیمت ثبت نام کنید. ویزای دانشجویی اما با محدودیت های بسیاری همراه است. شما تنها میتوانید در هر دو هفته حدود 40 ساعت کار کنید.

پیش از درخواست، شما باید در یک دوره ی تمام وقت در مدرسه ای در استرالیا پذیرفته شوید. با این حال شما مجبور نیستید یک مدرک تحصیلی از یک دانشگاه بزرگ و گران داشته باشید .

شما فقط می توانید برای مدرک اولیه در یک مدرسه ارزان قیمت ثبت نام کنید که تقریبا هر کسی را قبول می کند. با این وجود در طول فرجه هایی که بین دو ترم شما وجود دارد آزاد خواهید بود تا هر مقداری که مدنظر دارید کار کنید. دومین نکته این است که شما تا زمانی اجاره اقامت استرالیا را خواهید داشت که در حال اتمام درس خود هستید.

به طور قطع پیش از اینکه اقدام به اخذ ویزای دانشجویی کنید باید هزینه هایی که در این راه صرف می شود را در نظر داشته باشید. شما علاوه بر هزینه هایی که تحصیل به دنبال دارد با هزینه های دوره خود مانند هزینه های کتاب و پوشش بیمه درمانی و … را نیز در نظر بگیرید. همچنین باید متعهد به تحصیل به صورت تمام وقت باشید که نیازمند این است که مقدار قابل توجهی از زمان خود و همچنین پول خود را به میان بگذارید.

ویزای کار استرالیا برای اقامت استرالیا

در بین انواع ویزایی که میتوانید از آن استفاده کنید، در اینجا میخواهیم شما را با انواع ویزای کار استرالیا آشنا کنیم که شما میتوانید از آن برای اقامت استرالیا استفاده کنید:

 • 476 – ویزای فارغ التحصیلان خاص
 • 189 – ویزای متخصص مستقل
 • 190 – ویزا کاندیداهای متخصص
 • 489 – ویزای مهارت و تخصص با حمایت یک ناحیه یا ایالت
 • 457 – ویزای کار موقت
 • 186 – ویزا ی کارفرمای معین (اقامت دائم)
 • 187 – ویزای طرح مهاجرت منطقه ای حمایت شده

ممکن است تصور کنید که اخذ این ویزاها در واقع کار سختی است، اما برای اینکه بتوانید راحتی این روند را درک کنید در اینجا شما را با برخی از مفاهیمی که در این زمینه وجود دارد آشنا خواهیم کرد. در نهایت شما در بیابید که کدام یک از انواع ویزا برای شما و اقامت استرالیا مناسب تر است.

اقامت دائم استرالیا با اسمارت میگریشن

ویزای دانشجویی برای اقامت استرالیا

یکی از راحت ترین راه هایی که توسط آن میتوانید حق زندگی و کار را در استرالیا دریافت کنید این است که از ویزای دانشجویی استفاده کنید. هزینه ای این ویزا چیزی در حدود 500 دلار است.

پیش از اینکه شما درخواست خود را برای این دوره ثبت کنید باید در یک دوره تمام وقت برای یک مدرسه در استرالیا پذیرفته شوید.

با این حال لزومی ندارد که شما یک مدرک تحصیلی از یک دانشگاه بزرگ و گران قیمت داشته باشید بلکه میتوانید برای دریافت مدارک اولیه در یک مدرسه ارزان قیمت ثبت نام کنید. البته دانشگاه های استرالیا از بهترین دانشگاههای بین المللی هستند. ویزای دانشجویی اما با محدودیت های بسیاری همراه است. شما تنها میتوانید در هر دو هفته حدود 40 ساعت کار کنید.

پیش از درخواست، شما باید در یک دوره ی تمام وقت در مدرسه ای در استرالیا پذیرفته شوید. با این حال شما مجبور نیستید یک مدرک تحصیلی از یک دانشگاه بزرگ و گران داشته باشید .

شما فقط می توانید برای مدرک اولیه در یک مدرسه ارزان قیمت ثبت نام کنید که تقریبا هر کسی را قبول می کند. با این وجود در طول فرجه هایی که بین دو ترم شما وجود دارد آزاد خواهید بود تا هر مقداری که مدنظر دارید کار کنید. دومین نکته این است که شما تا زمانی اجاره اقامت استرالیا را خواهید داشت که در حال اتمام درس خود هستید.

به طور قطع پیش از اینکه اقدام به اخذ ویزای دانشجویی کنید باید هزینه هایی که در این راه صرف می شود را در نظر داشته باشید. شما علاوه بر هزینه هایی که تحصیل به دنبال دارد با هزینه های دوره خود مانند هزینه های کتاب و پوشش بیمه درمانی و … را نیز در نظر بگیرید. همچنین باید متعهد به تحصیل به صورت تمام وقت باشید که نیازمند این است که مقدار قابل توجهی از زمان خود و همچنین پول خود را به میان بگذارید.

ویزای کار استرالیا برای اقامت استرالیا

در بین انواع ویزایی که میتوانید از آن استفاده کنید، در اینجا میخواهیم شما را با انواع ویزای کار استرالیا آشنا کنیم که شما میتوانید از آن برای اقامت استرالیا استفاده کنید:

 • 476 – ویزای فارغ التحصیلان خاص
 • 189 – ویزای متخصص مستقل
 • 190 – ویزا کاندیداهای متخصص
 • 489 – ویزای مهارت و تخصص با حمایت یک ناحیه یا ایالت
 • 457 – ویزای کار موقت
 • 186 – ویزا ی کارفرمای معین (اقامت دائم)
 • 187 – ویزای طرح مهاجرت منطقه ای حمایت شده

ممکن است تصور کنید که اخذ این ویزاها در واقع کار سختی است، اما برای اینکه بتوانید راحتی این روند را درک کنید در اینجا شما را با برخی از مفاهیمی که در این زمینه وجود دارد آشنا خواهیم کرد. در نهایت شما در بیابید که کدام یک از انواع ویزا برای شما و اقامت استرالیا مناسب تر است.

فهرست مشاغل حرفه ایی برای اقامت استرالیا

بنا بر اطلاعیه ای که هر ساله توسط افراد در استرالیا تصویب می شود میتوان گفت که شما برای اینکه بتوانید ویزا برای اقامت استرالیا دریافت کنید باید دارای مهارت هایی باشید که دولت استرالیا به دنبال آنهاست. این مهارت ها در واقع در دو لیست مجزا ارائه می شوند که یکم ژانویه هر سال به روز خواهند شد:

 • فهرست مشاغل حرفه ای: این فهرست در واقع شامل لیستی است که مربوط به مهندسی و همچنین علوم پزشکی می شود که طرفداران بسیاری را برای اقامت استرالیا دارد. اگر بتوانید ثابت کنید که مهارت و همچنین تجربه لازم را در یکی از این زمینه ها دارید دیگر نیازی نیست که به دنبال اسپانسر برای کار باشید.
 • فهرست مشاغل یکپارچه و مورد حمایت: این نوع مشاغل در واقع یک لیست بلند بالا را شامل می شوند که احتمالا مشاغلی را در خود جای داده است که متناسب با مهارت و تجربه های شما خواهد بود.

اقامت دائم استرالیا

بعضی از این نوع ویزاها هستند که به شما اجازه می دهند که به عنوان یکی از ساکنین دائمی در این کشور فعالیت کنید یا شهروندی استرالیا دریافت کنید.  این در حالی است که اغلب باقی مانده ویزاها، ویزاهای موقت هستند که ممکن است پس از گذشت زمانی شما بتوانید آن ها را به اقامت استرالیا به صورت دائم تبدیل کنید.

در این بین انواع ویزاهایی وجود دارند که با  PR  نشان داده می شوند و شما میتوانید به محض اعطا شدن آن ها اقامت دائم را دریافت کنید. این نوع ویزاها در واقع حین اقامت استرالیا زندگی شما را به عنوان یک مهاجر بسیار آسان تر خواهند کرد و به شما اجازه می دهند تا به صورت نامحدود در این کشور فعالیت کنید. همچنین شما میتوانید واجد شرایط دریافت مزایایی باشید که از جمله آنها میتوان به شهروندی استرالیا اشاره کرد.

در این بین ویزاهایی هم هستند که اقامت دائم استرالیا را به همراه نخواهند داشت و بیشتر جز ویزاهای موقت هستند. این نوع ویزاها در واقع از شما میخواهند تا قبل از اینکه ویزای کاری یا انواع دیگر را به صورت دائم دریافت کنید مدتی در استرالیا کار و زندگی کنید.

در واقع ممکن است که این نوع ویزاها یک قدم اضافی برای اقامت استرالیا به شمار بیایند اما اگر هدف شما ماندن در این کشور است دیگر مهم نیست تا چه مدت باید صبر کنید.

هنگامی که شخصی به شما میگوید که یک شغل در استرالیا پیدا کرده است در واقع با اقامت استرالیا، دولت استرالیا حامی او خواهد بود. این فرد قطعا ویزای 457 را دارد که کارفرمایان معمولا در آن پرونده های مربوط به مهاجرت و همچنین هزینه های مختلف را پوشش می دهند.

این ویزا در واقع راحت ترین نوع ویزا برای اقامت استرالیا به شمار می آید. دقت داشته باشید که شما باید حداقل دو سال برای کارگذاری که گفته شد کار کنید تا بتوانید برای نوع دیگری از ویزاهای PR  اقدام کنید.

اقامت استرالیا به چه چیزی نیاز دارد؟

ارزیابی مهارت ها مهم ترین بخش برای اخذ اقامت استرالیاست.

ممکن است تصور کنید که شما با اخذ اجازه کارفرما دیگر نیازی به ارزیابی مدارک نخواهید داشت اما همواره شما باید مهارت های خود را توسط مسئولین مربوطه مورد ارزیابی قرار دهید تا نشان دهید که میتوانید در شغل موردنظر فعالیت داشته باشید.

شما همچنین باید تعدادی از امتیازاتی که در این زمینه در نظر گرفته می شود به نمره های خاصی نظیر مانند سن، زمینه تحصیل، مهارت زبان انگلیسی و شغل حرفه ای اختصاص دهید. برای تمامی ویزاهای که برای اقامت استرالیا به روش های بالا ذکر شده است نیاز به ارزیابی مهارت وجود دارد به جز ویزای شماره 457 و 476. زمانی که کار ارزیابی شما به پایان برسد میتوانید اقدام به درخواست ویزا کنید.

ویزای منطقه ای برای اقامت استرالیا

برخی از ویزاها هستند  که اقامت استرالیا را تحت شرایط خاص به شما می دهند. در واقع در این نوع ویزاها از شما خواسته می شود که در سال های اولیه اقامت خود نخست در یک منطقه مشخص از استرالیا زندگی کنید. در این نوع ویزا معمولا کل ایالت استرالیای جنوبی و همچنین تاسمانیا در نظر گرفته می شود. بنابراین اگر شما بتوانید یک ویزای کار منطقه ای داشته باشید میتوانید در ایالت های مختلف زندگی کنید.

برای کسب اطلاعات دقیق تر پیشنهاد می کنیم با وکیل مهاجرت به استرالیا مشورت نمایید.

احسان جهان اندیش

وکیل مهاجرت به استرالیا