امتحان ناتی (NAATI) CCL آنلاین

از تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۲۰، برگزاری حضوری امتحان های CCL لغو شده و این امتحانات از این پس (فعلا تا پایان سال ۲۰۲۰) به صورت آنلاین برگزار می شود.

سازمان ناتی (NAATI) برای کمک به افرادی که قصد شرکت در امتحان زبان برای دریافت گواهینامه زبانهای جامعه Community Credentialed Language (CCL) را داشته اند و به دلیل محدویت های ایجاد شده در اثر شیوع ویروس کرونا نمی توانند در این امتحان شرکت کنند. این امتحان را به صورت آنلاین برگزار می کند.

امتحان ناتی CCL آنلاین برگزار می شود

خبری خوب برای هموطنان

این شرایط جدید برای متقاضیان ایرانی که به دلیل سخت بودن شرایط ویزاهای توریستی نمی توانستند به استرالیا سفر کنند خبر بسیار خوبیست.

برای کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مهارت و تخصص را دارند، این شرایط جدید امکان دریافت ۵ امتیاز اضافه را ایجاد می کند. این ۵ امتیاز می تواند در رقابت امتیازی نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

از این پس شما می توانید بدون نیاز به سفر به استرالیا و صرف هزینه های بالا در این امتحان شرکت کرده و ۵ امتیاز به امتیازات خود اضافه کنید. این امتیاز می تواند را شما را برای گرفتن اقامت استرالیا هموارتر کند. اگر در تلاش هستید که از طریق ویزای کاری استرالیا و یا ویزای مهارت و تخصص به استرالیا مهاجرت کنید دریافت این ۵ امتیاز کمک شایانی به شما خواهد کرد. قابل توجه است کسانی که قصد دارن از طریق سرمایه گذاری در استرالیا مهاجرت کنند، به این امتحان نیازی ندارند.

کسانی که قبلا در این امتحان برای شیوه حضوری ثبت نام کرده اند باید منتظر بمانند تا سازمان ناتی با آنها تماس گرفته و شرایط برگزاری امتحان را مشخص کند.

کسانی که می خواهند ثبت نام جدید انجام دهند می توانند با مراجعه به سایت ناتی و ثبت نام در پرتال myNAATI قصد خود را برای شرکت در این امتحان تا پایان سال ۲۰۲۰ ثبت کنند. سازمان ناتی ظرفیت ماهیانه ای را برای تمامی ماه ها تا پایان سال ۲۰۲۰ مشخص کرده که افراد می توانند نسبت به آمادگی خود برای شرکت در امتحان از بین این ماه ها انتخاب کنند. سازمان ناتی یک ماه قبل از زمان انتخاب شده با متقاضی تماس خواهد گرفت تا تاریخ و ساعت دقیق امتحان را مشخص کند.

نکته مهم

سازمان ناتی به دلیل نامعلوم بودن شرایط ماه های آتی به خاطر محدویت های ایجاد شده در اثر شیوع ویروس کرونا، برگزاری امتحانات CCL را تا پایان سال ۲۰۲۰ به صورت انلاین انجام خواهد داد. به دلیل اینکه این سازمان شرایط سال های آینده را اعلام نکرده است، به متقاضیان پیشنهاد می شود، از این موقعیت به وجود آمده استفاده کنند و برای افزایش امتیازات خود در این امتحان شرکت کنند.

توجه داشته باشید که ظرفیت ماهیانه این امتحان محدود است و متقاضیان از سراسر دنیا برای شرکت در این امتحان اقدام خواهند کرد. پس اگر شما قصد شرکت در امتحان  CCLو دریافت ۵ امتیاز بیشتر را دارید، ‌پیشنهاد می کنیم که هرچه سریعتر برای ثبت نام و آمادگی خود برای شرکت در امتحان اقدام کنید.

نمونه سوالات امتحان

شما می توانید با استفاده از نمونه ی امتحانات در لینک زیر آمادگی لازم برای شرکت در این امتحان را کسب کنید.

شما می توانید راهنمای استفاده از این نمونه امتحان را در این لینک مطالعه کنید.

نمونه امتحانات:

نمونه امتحان شماره ۱

نمونه سوالات امتحان CCL ناتی NAATI

فایل صوتی نمونه امتحان شماره ۱

نمونه امتحان شماره ۲

نمونه سوالات امتحان CCL ناتی NAATI

فایل صوتی نمونه امتحان شماره ۲

منبع

لوگو، نام و نمونه های ارائه شده در این صفحه متعلق به سازمان ناتی NAATI می باشد. منبع اصلی نمونه سوالات و همچنین نمونه سوالات برای زبان های دیگر را می توانید در این لینک مشاهده کنید.