مطالب مفید, ویزا و اقامت استرالیا

بررسی اجمالی قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019

بررسی اجمالی قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019

بررسی اجمالی قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019

در ادامه توضیحات مربوط به ویزای استرالیا قابل توجه است. اطلاع از قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019، به شما که قصد مهاجرت به این کشور را دارید کمک می کند تا بتوانید منطبق بر آخرین تغییرات انجام شده در قانون مهاجرت اقدام به اخذ ویزا کنید.

سال 2019 برای برخی افراد خبرهای خوشحال کننده ای را به همراه داشت و البته شاید بعضی تغییرات هم برای یک عده چندان خوشایند نبود.

اگر مشتاق هستید تا بدانید این تغییرات به نفع شما بوده یا نه؟ تا آخر این مقاله با ما باشید تا از قوانین جدید اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا 2019، مطلع شوید.

تغییرات قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019

  • اضافه شدن 36 رشته به لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

قطعا این خبر، که در اوایل مارچ 2019 اطلاع رسانی شد یکی از مسرت بخش ترین اخبار برای افرادی بود که تخصص و تحصیلات آنها جزو 36 رشته ای بود که:

در آخرین تغییرات لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا، اداره مهاجرت این کشور منتشر کرد. (برای توضیحات بیشتر صفحه سرمایه گذاری در استرالیا را مطالعه بفرمایید)

بررسی اجمالی قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019

بررسی اجمالی قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019

  • تغییرات در صدور ویزای والدین

بی گمان تغییرات و اصلاح ویزای والدین باعث خوشحالی بخش زیادی از مهاجران و خانواده های آنها شد، اداره مهاجرت استرالیا اعلام کرد، از 17آپریل 2019 ویزا ساب کلاس 870، صادر می شود.

مهمترین تغییر این ویزا حذف شرط اقامت یا شهروندی نیمی از فرزندان والدین در استرالیا است و بر طبق این ویزای جدید الزامی وجود ندارد که نیمی از فرزندان شما شهروند یا مقیم استرالیا باشند و حتی اگر یک فرزند شما در این کشور زندگی کند و واجد شرایط باشد کافی است .

قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019، به شما والدین اجازه  می دهد برای رفتن به استرالیا از ویزای 3 یا 5 ساله استفاده کنید، این ویزا با ویزای 3 ساله توریستی که پیش از این می توانستید از آن استفاده کنید متفاوت است.

در ویزای توریستی شما می بایست در هر دوره 18 ماهه فقط 12 ماه در استرالیا حضور می داشتید و اما در این نوع ویزا شما می توانید کل دوره 3 یا 5 ساله را که قابل تمدید هم می باشد در استرالیا کنار فرزندتان زندگی کنید.

  • کاهش سهمیه ویزاهای اقامتی استرالیا

در قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019، دولت برای کاهش بودجه در چهار سال آینده برنامه ریزی کرده که صدور ویزاهای اقامتی را از 190 هزار ویزا سالانه به 160هزار ویزا کاهش دهد که این 30 هزار ویزا شامل کاهش سهمیه انواع ویزاهای اقامتی کار و خانوادگی می شود.

بیشترین سهم کاهش را ویزای کار ساب کلاس 189 به خود اختصاص داده است و سهم این ویزا از 43990 به 18652 کاهش پیدا کرده، که قطعا خبر ناخوشایندی برای متقاضیان اخذ این نوع ویزا می باشد.

  • اضافه شدن 5.4 درصد به هزینه های رسیدگی به پرونده ها
  • تغییرات در جدول امتیازات

در قوانین جدید مهاجرت به استرالیا 2019، 5 امتیاز به اسپانسر و زندگی در استان های کم جمعیت استرالیا اضافه شده است و یک امتیاز جدید و بالاتر از گذشته برای افرادی در نظر گرفته شده که همسرشان نمره 6 آیلتس یا پی تی ای 50 دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *