خدمات پس از ورود به استرالیا را بشناسید!

خدمات پس از ورود به استرالیا  مانند خدمات قبل از مهاجرت حائز اهمیت هستند. زمانی که شما به عنوان یک مهاجر وارد یک کشور خارجی می شوید در واقع باید خدماتی را دریافت کنید که معمولا به مقیمان این کشور ارائه می شود.

زمانی که میخواهید اقدام به عقد قرارداد با وکیل خود کنید، باید حتما راجع به این نوع خدمات هم از وکیل خود سوال کنید. از این بخش با ما همراه شوید و خدمات پس از ورود به استرالیا را بشناسید!

دفتر سیدنی شرکت اسمارت مایگریشن در این مرحله نیز از شما حمایت خواهد کرد و ما تا انتها با شما خواهیم بود.

خدمات پس از ورود به استرالیا

خدمات پس از ورود به استرالیا تهیه مسکن

همانطور که میدانید یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت این است که شما میخواهید در چه مکانی سکونت داشته باشید.

اجاره یا تامین مسکن برای افرادی که وارد این کشور می شوند جز بخش های حیاتی است. معمولا به دلیل اینکه شما با اجاره مسکن و همچنین زندگی در استرالیا آشنایی ندارید. باید از یک فرد خبره در این زمینه کمک بگیرید. معمولا برای این کار، پیشنهاد پرداخت اجاره به صورت سه تا 6 ماهه داده می شود تا شما بتوانید سریعتر مسکن مورد نظر خود را پیدا کنید. در این زمینه حتی میتوانید در مورد محله های مورد نظر خود نیز سوال کنید.

 خدمات آشنایی با محیط کار در استرالیا

اینکه شما بتوانید بلافاصله پس از ورود به استرالیا مشغول به کار شوید، جز مهم ترین نکاتی است که میتواند به کمک هزینه های شما برای زندگی در این کشور کمک کند. معمولا زمانی که شما به عنوان یک مهاجر وارد این کشور می شوید. پیدا کردن کار برای شما به دلیل نداشتن سابقه کاری ممکن است سخت باشد. در این حال شما میتوانید شروع به کار در رشته های غیر مرتبط کنید تا بتوانید هزینه های اولیه زندگی خود را پرداخت کنید.

در نهایت زمانی که شما شغلی را پیدا کردید، میتوانید همزمان به جست و جو برای کار مرتبط در رشته تحصیلی مورد نظر خود بپردازید. اینکه شما بتوانید رزومه کاری قوی و پرباری را تهیه کنید نیز به شما کمک می کند تا بتوانید شغل مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنید. زمانی که سخن از خدمات پس از ورود به استرالیا به میان می آید، کار و مسکن جز مهم ترین نکات هستند

خدمات پس از ورود به استرالیا

تامین اتومبیل و گواهینامه رانندگی را فرموش نکنید.

تهیه اتومبیل در این کشور کار سختی نیست. در واقع شما میتوانید پس از ورود به این کشور بلافاصله اتومبیل تهیه کنید. میتوانید خرید اتومبیل را از سایت carsales.com انجام دهید. دقت داشته باشید که این وبسایت یکی از معتبرترین ها در استرالیاست که به شما کمک می کند بتوانید به آسانی اتومبیل مدنظر خود را پیدا کنید.

خدمات پس از ورود به استرالیا خرید

زمانی که شما به عنوان یک مهاجر وارد این کشور می شوید. به طور قطع آشنایی زیادی با بخش های مختلف نخواهید داشت. و این موضوع مخصوصا برای خانم ها بسیار حائز اهمیت است. در این حال میتوانید از لیست زیر برای انجام خریدهای خود کمک بگیرید:

  • مواد غذایی، شما میتوانید برای خرید مواد غذایی با قیمت مناسب به فروشگاه هایی از جمله Woolworth, close و یا Aldi   استفاده کنید.
  • پوشاک هم جز مهم ترین بخش ها در خرید به شمار می آیند. شما علاوه بر اینکه میتوانید از فروشگاه های برند های معتبر جهانی استفاده کنید، میتوانید از مراکز خرید دیگری هم مانند David jones, Myer, target و همچنین Big W  با قیمت های مناسب تر خرید کنید.
  • اگر به دنبال لوازم الکترونیکی هستید، میتواند به فروشگاه های Big W و JB HI-FI  مراجعه کنید.
  • خرید های تره بار هم برای تهیه میوه ها و سبزیجات ارزان قیمت بسیار حائز اهمیت است. بهتر است که در روزهای شنبه به Sydney market مراجعه کنید.

خدمات پس از ورود به استرالیا و افتتاح حساب بانکی

یکی از مهم ترین نکاتی که به عنوان خدمات پس از ورود به استرالیا باید به آن دقت کنید افتتاح حساب بانکی است. در این حال باید قبل از بازگشایی حساب های بانکی، بررسی کنید و ببینید که کدام بانک و کدام نوع حساب برای شما کمترین هزینه ماهیانه را دارد و بدین ترتیب میتوانید اولین حساب بانکی خود را در این کشور باز کنید.

خدمات پس از ورود به استرالیا و تهیه خط و اینترنت

زمانی که شما به عنوان مهاجر وارد این کشور می شوید باید موبایل، خط تلفن و همچنین اینترنت تهیه کنید. معمولا شرکت های مخابراتی مختلف؛ قیمت های گوناگونی دارند. شما باید قبل از اینکه اقدام به خرید خط های مختلف کنید، بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و در صورتی که قرارداد شما اتمام یافت و یا شما تمایل به کنسل کردن داشتید باید خسارت شما را نیز پرداخت کنید.

خدمات پس از ورود به استرالیا

خدمات پس از ورود به استرالیا و مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید!

شما هم قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، در این حال باید یک لیست از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید را به ترتیب اولویت بنویسید.

  1. افتتاح حساب بانکی
  2. اخذ مدیکر های مورد نیاز برای استفاده از خدمات پزشکی
  3. تهیه سیم را و موبایل
  4. اقدام برای پیدا کردن منزل
  5. اقدام برای خرید اتومبیل(در صورت نیاز)

چگونه آدرس بپرسید؟

اگر شما به عنوان یک مهاجر وارد استرالیا شده اید اما آدرسی را بلد نیستید و یا در پیدا کردن آن دچار مشکل شده اید، به جای اینکه از تاکسی با هزینه های زیاد استفاده کنید بهتر است که پیش از ورود به استرالیا اپلیکیشن های مختلف نظیر GPS و Google map  را در موبایل خود نصب کنید.

مترجم!

اینکه شما نیاز به مترجم داشته باشید امری است که حتی در صورت خوب بودن زبان هم طبیعی است. در این حال فقط باید با  مسئول مربوطه نیاز خود را در میان بگذارید.

قوانین مهاجرتی

شاید این نکته در واقع جز خدمات پس از ورود به استرالیا به شمار می آید اما در واقع جز خدمات پیش از ورود به استرالیاست. دقت داشته باشید که شما باید اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید. برای این کار میتوانید از وکیل خود در این زمینه سوال بپرسید و او نیز مطمئنا به بهترین و کامل ترین شکل جواب شما را خواهد داد.

خدمات پس از ورود به استرالیا را بشناسید!

دقت داشته باشید که تمامی مواردی که ذکر شد، از جمله مسکن و کار جز خدمات پس از ورود به استرالیا هستند. همچنین سیستم مدیکر نیز از جمله مهم ترین هاست که باید به آن دقت کنید. در این صورت بهتر است که پیش از مهاجرت، با یک وکیل حاذق در این زمینه صحبت کنید و تمامی خدماتی که باید از آن بهره مند شوید را بشناسید.