درباره استرالیا, مطالب مفید

زندگی در استرالیا

ویزای نامزدی استرالیا

کلیاتی درباره استرالیا

استرالیا در واقع یکی از کشور های توسعه یافته است که در نیمکره جنوبی قرار دارد. وسعت این کشور چیزی حدود ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع است و با این مقدار ششمین کشور پهناور در جهان به شمار می آید.

در سال 1901 استرالیا به عنوان یک دولت مستقل از بریتانیا جدا شد. پایتخت این کشور کانبرا است که خانه فرماندار کل هم در آن جاست. فرمانداری که به صورت تشریفاتی و به نمایندگی از ملکه الیزابت دوم در این کشور حکومت می کند در کنار نخست وزیر منتخب و با همراهی دولت و مجلس اداره کشور را بر عهده دارند.

در حقیقت می توان گفت که این کشور جز سرزمین های اصلی قاره اقیانوسیه است که کوچکترین قاره جهان به شمار می آید. استرالیا همچون یک جزیره در اقیانوس آرام واقع شده است و از نظر زمین شناسی کهن ترین خشکی جهان است. نکته ی جالبی که اینجا به میان می آید این است که استرالیا در واقع از نظر زیست بومی متنوع ترین کشور در دنیاست.

در سال 2018 جمعیت استرالیا چیزی حدود 25 میلیون و 367 هزار نفر بوده است. تراکم جمعیتی استرالیا چیزی در بین 3 نفر در هر کیلومتر مربع است که در نتیجه میتوان گفت یکی از کم تراکم ترین کشورهای جهان است.

اقتصاد همراه با زندگی در استرالیا

آگاهی از وضعیت اقتصادی یکی از نکاتی است که برای مهاجرینی که قصد زندگی در استرالیا را دارند بسیار حائز اهمیت است. اگر شما قصد مهاجرت و زندگی در استرالیا را دارید میتوانید در وبسایت ما از انواع مهاجرت و دریافت ویزا آگاه شوید.

استرالیا همانطور که میدانید یک کشور ثروتمند است که اقتصاد آن بر پایه بازار بنا شده است. محصولات عمده این کشور در واقع نیشکر، پنبه و همچنین غلات و گوشت است و جالب است بدانید که شاخص های آزادی در اقتصاد در این کشور رتبه دوم در جهان را دارد و این کشور چیزی حدود 28 سال است که در زمینه های مختلف تنها رو به رشد بوده است.

بزرگترین بخش اقتصادی استرالیا در واقع بخش خدمات آن است. استرالیا از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و معادن بسیاری هم دارد. این کشور همچنین جز بزرگترین صادر کننده های اقلام کشاورزی به ویژه گندم، همچنین پشم، مواد معدنی مانند آهن و طلا و انرژی از خانواده‌‌ی گاز مایع و زغال‌سنگ است.

استرالیا همچنین دارای شرکای مختلفی در زمینه بازرگانی نیز هست که از جمله آنها میتوان به چین، ژاپن و همچنین کره جنوبی اشاره کرد. ایالات متحده آمریکا هم جز شرکای این کشور به شمار می آیند. هرچند مطابق داده هایی که در سال 2017 منتشر شده است فقر در استرالیا مقداری افزایش یافته است اما همچنان هم این کشور در رده بندی ثروتمندترین کشورهای جهان بعد از سوئیس قرار دارد. شهرهایی مانند ملبورن، سیدنی و همچنین آدلاید جز بهترین شهرهای دنیا برای زندگی انتخاب شده اند. در واقع این امر به دلیل نرخ پایین تورم است که معمولا بین 2 تا 3 درصد است.

تحصیل در استرالیا با اسمارت میگریشن

تحصیل در استرالیا با اسمارت میگریشن

تحصیل همراه با زندگی در استرالیا

شاید یکی دیگر از راه هایی که توسط آن میتوان زندگی در استرالیا را تجربه کرد تحصیل است. در واقع در کشور استرالیا کودکان باید از سنین بین 5 تا 6 سالگی تا پایان 17 سالگی تحصیلات خود را ادامه دهند. اینطور گفته می شود که تامین هزینه ها و همچنین اجرا و نظارت در این زمان بر عهده ایالت دولتی استرالیا می باشد.

دقت داشته باشید اما دولت در واقع با ارائه وام های دانشجویی کمک به این هزینه های ساخت خواهد کرد. مدارس دولتی همچنین برای تمامی کسانی که شهروند استرالیا به صورت دائم و غیر دائم هستند رایگان است. البته دولت هزینه های مربوط به کتاب، نوشت افزار و اردوها را پوشش نخواهد داد. خوبی تحصیل در کشورهایی مانند استرالیا این است که نه تنها به دانش آموزان علم می آموزد بلکه آن ها را برای زندگی هم آماده خواهد کرد.

دانش آموزانی که ضمن زندگی در استرالیا در این کشور تحصیل می کنند در واقع می توانند در مهارت های ارتباطی، انضباط شخصی و همچنین احترام به خود و دیگران درسهای بسیاری بگیرند که برای آینده آن ها مفید خواهد بود.

هزینه‌ تحصیل در استرالیا

در واقع باید بدانید که هزینه تحصیل در استرالیا همراه با هزینه های زندگی در استرالیا اندکی بالاست. اینکه این میزان تا چه حد باشد در واقع به مقطع تحصیلی شما بستگی دارد و میتواند متفاوت باشد.

هزینه های تقریبی برای تحصیل در دبیرستان سالیه بین 8 تا 30 هزار دلار است که این میزان در دوره لیسانس به سالانه 15 الی 33 هزار دلار خواهد رسید. هزینه های تحصیل در استرالیا در واقع مبنی بر واحد های درسی حساب می شود.

بهترین شهرها برای زندگی در استرالیا و مهاجرت

شهرهای استرالیا در واقع هرساله جز بهترین شهرهای دنیا برای زندگی به شمار می آیند. در بین تمامی شهرهای استرالیا اما برخی از آنها برای زندگی در استرالیا برای مهاجرین بهتر هستند که در اینجا به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

ملبورن

همانطور که میدانید ملبورن در واقع دومین شهر بزرگ استرالیا به شمار می رود که مرکز فرهنگی و ورزشی آن نیز هست. ملبورن که هرسال در فهرست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار داشته است؛ تابستان دلپذیر و هوایی مطبوع دارد و در زمستان گاه گاهی با یک یخبندان خفیف همراه خواهد شد. هندی های بسیاری به دلیل اینکه موقعیت های شغلی در این شهر فراوان است در اینجا زندگی می کنند.

مسکن در ملبورن اندکی گران است و اینطور گفته می شود که افراد زیادی هستند که از پس هزینه های مسکن بر نمی آیند. خوشبختانه اما در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگتر، اجاره بها نسبت به درآمد منصفانه است.

اگر شما هم به دنبال خانه ای مناسب برای خانواده هستید باید اندکی از شهر فاصله بگیرید تا خانه های ارزان تری پیدا کنید. دقت داشته باشید که با فاصله گرفتن همواره میتواند از سرویس حمل و نقل استفاده کنید. اگر شما در حومه ی شهر زندگی می کنید، خرید یک ماشین هم ایده ی بدی نخواهد بود.

آدلاید

آدلاید هم جز قدیمی ترین شهرهای استرالیا به شمار می آید. زندگی شهری همراه با آب و هوای دلپذیر و همچنین اقتصاد سالم باعث شده است که این شهر به مقصد مناسبی برای مهاجران تبدیل شود.

این شهر، برخلاف شهرهای دیگر از هیاهو و راه بندان های کلافه کننده بهره ای نبرده است. دقت داشته باشید که حتی هزینه زندگی هم در این کشور در مقایسه با سایرین بسیار کمتر است. در واقع میتوان گفت که بین تمامی کلان شهر های استرالیا، آدلاید بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در آدلاید همچنین موقعیت های مختلف کاری برای مهاجران وجود دارد.

سیدنی

سیدنی قدیمی ترین شهر استرالیا به شمار می آید که به مناظر زیبا و خیره کننده اش معروف است. اگر شما هم به محیط های کوچک و آرام و دوستانه علاقه دارید، بدون شک سیدنی بهترین انتخاب برای شماست. تابستان های سیدنی گرم و زمستان های ملایمی دارد. سیدنی در یک کلام به عنوان شهری برای خوشگذرانی شناخته می شود چرا که دارای مراکز تفریحی بسیار زیادی است.

مشکلات زندگی در استرالیا

در واقع اینطور نیست که زندگی در استرالیا همیشه هم شاد  و مفرح باشد. ممکن است که برخی اوقات مشکلاتی هم به همراه داشته باشد. در این بخش می خواهیم 5 مشکل اصلی و عمده زندگی در استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم.

1-  تابش UV

اینطور گفته می شود که افرادی که در این کشور زندگی میکنند در واقع باید برای حفاظت خود از خورشید اقدام به کارهای بسیاری کنند. معمولا باید از لباس های شلوار دار و کلاه های بزرگ استفاده کنند و به طور قطع باید هرچند ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تمدید کند و عینک های تیره را نیز مورد استفاده قرار دهد. برای فردی که به عنوان مهاجر وارد این کشور می شود و دانشجوست ممکن است که این هزینه ها اندکی زیاد باشد.

2-  آفات

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با آن رو به رو شوید آفات است. سوسک ها، مارها، موش ها و عنکبوت ها به وفور در استرالیا دیده می شود و گاهی اوقات مهاجرین تصور می کنند که راهی برای فرار از این آفات وجود ندارد.

3-  مردم

زندگی در استرالیا به شما خواهد آموخت که به افرادی که معروف و مشهور هستند احترام بیشتری گذاشته خواهد شد.

4-  هزینه زندگی

از جمله مشکلات دیگر می توان به گران بودن هزینه های زندگی در این کشور اشاره کرد. مخصوصا برای افرادی که میخواهند مهاجرت تحصیلی به استرالیا داشته باشند این نکته بسیار حائز اهمیت است. به طور قطع میتوان گفت که هزینه های زندگی برای یک دانشجو از سالی 200 میلیون تومان به بالاست.

5-  موقعیت

کشور استرالیا نسبت به سایر کشور ها در یک مسیر دورتر واقع شده است که باعث می شود رفت و آمد به این کشور دشوار تر باشد. هنوز هم در بعضی از شهرهای استرالیا ایستگاه های حمل و نقل عمومی به خوبی وجود ندارند و یا تعداد آن ها کافی نیست.

استرالیا برای مهاجرت

استرالیا برای مهاجرت

زندگی در استرالیا  یا کانادا یا آمریکا؟

اینطور گفته می شود که بسیاری از افرادی که می خواهند مهاجرت کنند پس از اینکه به اقدام به بررسی و تحقیق در این زمینه می کنند اغلب به دو گزینه آشنا خواهند رسید و در این مرحله انتخاب هم برای آن ها سخت تر خواهد شد. اولین قدم برای یک مقایسه کامل در این زمینه این است که شما شیوه های زندگی در استرالیا و آمریکا را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که کدام سبک برای شما خوشایندتر است.

در واقع نکات بسیاری وجود دارد که هریک از آنها را بر دیگری ارجح خواهد کرد.

استرالیا یا کانادا ؟ این صفحه را ببینید…

امنیت عمومی و اقتصادی

هر دوی این کشور ها در واقع از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و گوناگونی نژاد و فرهنگ هم در هر دوی آن ها بسیار بالاست. میتوان گفت که کانادا تا حد بسیار زیادی به آمریکا وابسته است.

آمریکا هم همانطور که میدانید از ابر قدرت های اقتصادی است. در مقابل استرالیا هم به کشور هایی مانند چین وابسته است اما در بحران های اقتصادی از خود مقاومت های بیشتری نشان می دهد که این نکته به نوبه خود بسیار حائز اهمیت است.

درآمد در استرالیا

میزان درآمد در استرالیا تقریبا به ازای هر ساعت 18 دلار است که این مقدار برای کانادا و آمریکا تقریبا 12 دلار است. این مقایسه به این معنا خواهد بود که حداقل درآمد در استرالیا حدود 50 درصد از کانادا و آمریکا بیشتر است. البته باید بدانید که در چنین کشورهایی شما با توجه به مهارت خود دستمزد دریافت خواهید کرد و در صورتی که مهارت شما بیشتر باشد به طور قطع درآمد بیشتری خواهید داشت.

وضعیت کاریابی

طبق آمار هایی که توسط پایگاه های مختلف داده شده است نرخ بیکاری در کانادا چیزی 18/6 درصد است که بررسی ها نشان می دهد تا سال 2022 به 39/6 درصد هم برسد.

این در حالی است که نرخ بیکاری در استرالیا حدود 3/5 درصد است که بررسی ها نشان می دهد این میزان تا سال 2022 به زیر 5 درصد هم خواهد رسید و در واقع اینطور به نظر می رسد که وضعیت اشتغال در این کشور بسیار مناسب است.

زندگی در استرالیا یا اروپا؟

اخذ اقامت در استرالیا یا اروپا هم یکی دیگر از مهم ترین مسائلی است که افراد حین مهاجرت به آن برمی خورند. باید در نظر داشته باشید که استرالیا در واقع راه های بسیار زیادی برای مهاجرت دارد و قاره اروپا هم خود دارای کشورهای بسیاری است که راه های بسیار متفاوت و جالبی را برای مهاجرت ارائه داده اند.

شرایط اخذ اقامت اروپا یا استرالیا

موضوعی که ممکن است برای شما مشکل ساز شود این است که شما چه راهی را میخواهید برای اخذ اقامت اروپا یا استرالیا انتخاب کنید. این امر در واقع دارای شرایط خاصی است که میتواند بسته به نوع علاقه و یا میزان سرمایه خود و همچنین مسائل دیگری مانند تحصیلات و زبان متفاوت باشد. اما همواره باید بتوانید تا یک مقایسه مناسب تر بین زندگی در استرالیا و اروپا داشته باشید تا بتوانید اقامت آن را کسب کنید.

از جمله مسائلی که باید به آن توجه کنید آب و هواست. علاوه بر این باید به سطح رفاهی جامعه و همچنین میزان امنیت و از همه مهم تر شرایط کاری هم اهمیت دهید. درآمد برای شما تا چه حد مهم است؟ البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که کشورهای اروپایی ممکن است که شرایط بسیار متفاوتی برای اخذ ویزا داشته باشند که همیشه هم این شرایط مطلوب شما نخواهد بود. ممکن است که برخی اوقات پروسه رسیدن به هدف برای شما آنچنان طولانی باشد که به طور کل قید آن را بزنید.

مزایا اخذ اقامت کانادا یا اروپا یا استرالیا

زمانی که صحبت از اخذ اقامت کانادا یا اروپا و یا استرالیا به میان می آید میتوان اینطور گفت که کانادا هم در واقع جز انتخاب های خوب شما میتواند باشد. در این کشور علاوه بر اینکه زیبایی های بسیار زیادی وجود دارد، شما در یک کشور سوسیالیستی همراه با امنیت بسیار بالا زندگی خواهید کرد که در جهت رسیدگی به امور مردم و همچنین تبعه به صورت بسیار منطقی عمل خواهد کرد. این امر در رابطه با کشورهایی مانند استرالیا هم بسیار صحیح است و همین زندگی در استرالیا را راحت تر می کند. بنابراین اگر شما هم میخواهید مهاجرت کنید باید عواملی مانند علاقه خود و همچنین سرمایه مالی را در نظر بگیرید و ببینید که کدام گزینه برای شما منطقی تر است.

نکته دیگری که اینجا به میان می آید موضوع تامین اجتماعی است که در خصوص اخذ اقامت کانادا، اروپا و یا زندگی در استرالیا مطرح می شود. همچنین می توان گفت که عملکرد قوه قضاییه و همچنین کشورها و قوانین مختلف نیز میتواند در میزان راحتی شما بسیار موثر باشد. چرا که در واقع پای اعتماد به این کشور در میان است. اگر شما در نهایت مطالعاتی که انجام داده اید به این نتیجه رسیدید که کشور مورد نظر شما از نظر فساد بحث رشوه و … را ندارد میتوانید این کشور را به عنوان یک گزینه مناسب برای زندگی انتخاب کنید. امروزه با توجه به اینکه زندگی در استرالیا مزایای بسیاری را به دنبال دارد بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. اگر شما هم جز این دسته افراد هستید میتوانید به دنبال یک وکیل حاذق در این زمینه باشید تا بتوانید زندگی در استرالیا را همراه با تمامی شیرینی های آن تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *