مرضیه پرهیزکار در مهاجرت خود به استرالیا

مرضیه پرهیزکار به عنوان فردی که به استرالیا مهاجرت کرده است اینطور می گوید که استرالیا یک کشور با فرصت های برابر برای همه مردم است.

او استرالیا را به عنوان کشوری معرفی می کند که مستلزمات و آزادی لازم را برای پایه ریزی یک زندگی جدید در اختیار او قرار داده است و حضور موفق خود را در جامعه استرالیا مهر تاییدی بر این قضیه می داند.

مرضیه اینطور می گوید که:”زنان، زمانی که مقابل قانون قرار میگیرند حقوقی برابر با مردان دارند.””مرزی وجود ندارد، و شما در مورد هیچ موضوعی مورد مواخذه قرار نخواهید گرفت، اینها تفکراتی هستند که فرهنگ زندگی در استرالیا به من آموخته است.”

مرضیه در سال 2008 از ایران مهاجرت کرد. او رویاهایی جاه طلبانه در سر داشت. مرضیه میخواست تحصیلات خود را همانند پدر و برادرش در یک کشور خارجی به اتمام برساند، او حتی تز دکترای خود را به زبان انگلیسی نوشته بود و از این موضوع بسیار احساس رضایت می کرد.

مرضیه پرهیزکار

او می گوید:” دکترای من قطعا یکی از بزرگترین چالش هایی بود که  در دوران زندگیم با آن رو به رو شدم.

چالش هایی که با آنها رو به رو می شویم در واقع از شما یک شخصیت مستقل می سازد و باعث رشد شما نیز خواهد شد، در نهایت این استقلال و رشد شما شخصی خواهید شد که تصمیمات خود را بر پایه و اساس عقل خواهید گرفت نه احساس.

هم اکنون چهار سال از زمانی که مرضیه به اهداف بلند پروازانه خود دست یافته است می گذرد. او هم اکنون به جایگاه کنونی خود به عنوان یکی از پژوهشگران دانشگاه دیکین افتخار می کند.

“من بخشی از یک گروه پژوهشی هستم و با افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند کار میکنم.” او در ادامه می گوید:”روندی که من برای انجام تحقیقات خودم طی کردم و همچنین تلفیق آن با پروسه مهاجرت باعث شد که من روز به روز قوی تر و عاقل تر شوم.”

او همواره قدردان آزادی هاییست که با اقامتش در استرالیا به دست آورده بوده است.”این تمام ماجرایی است که من در طول این سفر با آن روبرو بوده ام و تمامی تحولاتی را نشان می دهد که مهاجرت برای من به ارمغان آورده و توانسته تا از من یک شخصیت جدید بسازد.

در نظر من این گواهی اقامت نشان دهنده روندی است که من برای مهاجرت طی کردم و همچنین یادآور تلاش هایی است که من در این زمینه انجام دادم تا بتوانم به جایگاه کنونی خود برسم.

 

اطلاعات این صفحه صرفا جهت معرفی ایرانیان موفق و بر اساس اطلاعات منبع ذکر شده در سایت قرار گرفته است.

منبع:

https://liveinmelbourne.vic.gov.au/discover/migrant-stories/marzieh-parhizkar