اگر به دنبال رفاه و آسایش نیستید، به استرالیا مهاجرت نکنید!

شاید امروزه مهمترین مباحثی که در ایران مورد بحث است مهاجرت به سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی باشد. در بین کشورهای پیشرفته که جز کشور های مهاجر پذیر هستند، این کشور یکی از کشورهایی است که می تواند آینده خود را تامین کند.

دقت داشته باشید با توجه به اینکه زندگی کردن در استرالیا و همچنین کار در این کشور ممکن است که جز مشکلاتی باشد که در این زمینه پدید می آید. در این بخش می‌خواهیم شما را با مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا آشنا کنیم.

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

چه سیستم حکومتی بر استرالیا حاکم است؟

همانطور که میدانید پادشاهی انگلستان هنوز هم پابرجاست و بالاترین رتبه سلطنتی در این کشور همچنان هم ملکه است. در سال 1901 این کشور به صورت رسمی از بریتانیا جدا شده است.

شرایط زندگی در استرالیا چگونه است؟

همانطور که میدانید واحد پول استرالیا دلار است و اقتصاد این کشور در واقع براساس صنایع بازرگانی و کشاورزی اشاره کرد. از جمله محصولات مهمی که میتوان از صنایع این کشور به آن اشاره کرد نیشکر، غلات، پنبه و همچنین گوشت است.

اگر میخواهید این کشور را به عنوان یکی از مقاصد خود برای مهاجرت انتخاب کنید باید بدانید که در واقع صنعت این کشور جز یکی از قوی ترین صنایع اروپا به شمار می آید و شما میتوانید به عنوان یکی از مقاصد مناسب برای مهاجرت روی آن حساب کنید.

شرایط زندگی در استرالیا در واقع برای ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند بسیار مناسب است چرا که قابلیت تطبیق پذیری با توجه به مهاجرت پذیری این کشور بسیار بیشتر است.

زبان انگلیسی جز مزایای مهاجرت به این کشور به حساب می آید.

کشور استرالیا در واقع یکی از مهاجرپذیرترین کشور های جهان به شمار می آید. این کشور انگلیسی زبان است اما لهجه آن مختص به کشور استرالیاست. استرالیا در واقع مذاهب مختلفی را پذیراست که از جمله آنها می توان به مسیحیت اشاره کرد و بعد از آن هم میتوان دین اسلام، بودایی و یهودیت را نام برد. این امر به ویژه برای ایرانیانی که در مدرسه و سایر آموزشگاه ها زبان انگلیسی را می آموزند بسیار قابل توجه است.

آب و هوای کشور استرالیا چگونه است؟

باید بدانید که استرالیا به دلیل منطقه خاصی که در آن واقع شده است دارای شرایط آب و هوایی خاصی است. منطقه های مختلفی که در این کشور هست در واقع شامل بخش های خشک و بیابانی هم می شود. باید بدانید که زندگی کردن در این کشور در واقع سختی های فراوانی دارد.

آب و هوای استرالیا در واقع شباهت بسیار زیادی به آب و هوای ایران دارد و در نتیجه این کشور را به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل کرده است.

مهاجرت به استرالیا در واقع دارای روش های گوناگونی است. تقریبا 121 نوع ویزا برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد  که این ویزا ها شامل ویزای شغلی، سرمایه گذاری، تحصیلی و … است.

سرمایه گذاری در استرالیا

عدالت محوری جز ویژگی های اصلی استرالیاست!

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که استرالیا را به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل می کند این است که مراحل مهاجرتی شما کاملا بدون توجه به ملیت شما انجام خواهد گرفت. حتی کشور مبدا هم در این موارد مهم نیست و در واقع میتوان گفت که استرالیا در این زمینه بسیار عدالت محور است.

استرالیا و اقامت دائم

از برترین مزایای زندگی در استرالیا می توان به این اشاره کرد که افرادی که قادر خواهند بود تا اقامت دائم این کشور را اخذ کنند از ویژگی ها و مزایای بی شماری برخوردار خواهد شد که تنها مختص به اشخاصی است که اقامت دارد.

زمانی که شما اقامت را دریافت می کنید میتوانند تحصیلات خود را به پیش ببرند، از خدمات درمانی و بهداشتی بهره مند شوند و همچنین شغل خوبی داشته باشند. همچنین میتوانند در انتخابات مسئولین نیز شرکت کنند.

آیا به دنیا آوردن فرزند در استرالیا موجب اخذ اقامت می شود؟

شما در صورتی که در کشور استرالیا بچه دار شوید، کودک شما به صورت اتوماتیک جز شهروندان این کشور به شمار نخواهد آمد.

تنها اگر در زمان تولد فرزند در استرالیا، حداقل یکی از والدین، شهروند استرالیا یا دارای اقامت دايم استرالیا باشند، فرزند متولد شده از بدو تولد شهروند استرالیا خواهد بود.

اگر پدر و مادر فرزند در هنگام تولد در استرالیا ویزاهای موقت داشته باشند، مانند ویزای توریستی یا دانشحویی، فرزند متولد شده ویزایی شبیه ویزای پدر و مادرش دریافت خواهد کرد.

البته در این حالت، فارغ از اینکه پدر و مادر با چه ویزایی وارد استرالیا شده باشند، اگر در استرالیا فرزندی به دنیا بیاورند، در صورتی که فرزندشان ۱۰ سال اول زندگی را در استرالیا بگذراند، در روز تولد ۱۰ سالگی به صورت اتوماتیک حق شهروندی استرالیا را دریافت می کند. در این صورت با ارايه درخواست می‌تواند مدرک شهروندی خود را دریافت نماید. بعد از گرفتن حق شهروندی و مدرک آن، این افراد میتوانند برای خویشاوندان خود نقش یک اسپانسر را داشته باشند تا بتوانند برای آن ها هم اقامت دائم را دریافت کنید.

اقامت دائم استرالیا با اسمارت میگریشن

معایب مهاجرت به استرالیا

شاید تصور کنید که زندگی در استرالیا فقط شامل مزایاست اما اینطور نیست و زندگی در این کشور معایبی را نیز به دنبال دارد.

باید بدانید که یکی از مشکلات ساکنین این کشور دوری از مناطق دیگر جهان است. این امر ممکن است که با رفت و آمد های بسیار شما را دچار مشکل کند.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است شما به عنوان یک مهاجر با آن رو به رو شوید این است گرانی کالاهای اساسی است. بازار مسکن در واقع یکی از گران قیمت ترین بازار هاییست که مهاجران در برخورد با آن دچار مشکل می شوند. همانطور که میدانید کشورهایی مانند سیدنی و ملبورن هرساله جز گران قیمت ترین شهرهای جهان به شمار می آیند.

اگر بخواهیم از نظر رفاهی استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم باید اینطور بگوییم که در شهرهای بزرگ این کشور امکانات رفاهی تا حد بسیار زیادی وجود دارد و این در حالی است که در شهرهای کوچک آن امکانات رفاهی مانند شهرهای بزرگ نیست.

اگر شما هم میخواهید به این کشور مهاجرت کنید باید بدانید که با توجه به اینکه قوانین مهاجرتی این کشور به سرعت در حال تغییر است کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت می تواند در این راه بسیار به شما کمک کند. باید دقت داشته باشید که در نهایت استرالیا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی به شمار می آید و اگر مقصد شما یک کشور با زیبایی های فراوان و رفاه بی حد و اندازه نیست، به استرالیا مهاجرت نکنید!