اخبار مهاجرت استرالیا, پادکست, درباره استرالیا, راهنمای مهاجرت به استرالیا, سرمایه گذاری در استرالیا, قوانین مهاجرت به استرالیا, مطالب مفید, ویزا و اقامت استرالیا

منطقه ACT برای ویزا های ۱۹۰ و ۴۹۱ باز شد

منطقه ACTبرای ویزاهای ۱۹۰ و ۴۹۱ باز شد

منطقه ACT امروز اعلام کرد که پذیرش پرونده‌های متقاضیان معرفی‌نامه ‌های منطقه ای برای اقامت استرالیا از طریق ویزا‌های ۱۹۰ و ۴۹۱ را آغاز می‌کند.

منطقه پایتخت استرالیا ACTبرای ویزاهای مهارت و تخصص استرالیا تحت دو شماره ویزای مختلف معرفی نامه ارائه می‌دهد:

  • ویزای مهارت و تخصص مناطق کم جمعیت (اقامت موقت) ۴۹۱
  • ویزای مهارت و تخصص ایالتی و منطقه‌ای (اقامت دائم) ۱۹۰

قبل از آغاز به کار برنامه مهاجرتی ویزاهای ۴۹۱، منطقه ACT در برنامه ویزاهای ۴۸۹ فعالیتی نداشت. اما با آغاز به کار ویزاهای ۴۹۱، این منطقه سیاسی تصمیم به صدور معرفی‌نامه برای این ویزاها گرفت. ویزاهای ۴۹۱ از تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ فعال شد و جای ویزاهای ۴۸۹ را گرفت. متقاضیان می‌توانند از این ویزای جدید برای مهاجرت به استرالیا استفاده کنند.

قبل از اینکه برای معرفی‌نامه اقدام کنید بایستی در سیستم SkillSelect اداره مهاجرت استرالیا ثبت نام کرده و حداقل امتیاز ۶۵ را به دست بیاورید. مهاجرت از طریق طریق ویزای مهارت و تخصص استرالیا انجام می‌گیرد.

دارندگان ویزاهای ۴۹۱ بعد از ورود به استرالیا باید حداقل ۳ سال در مناطق کم جمعیت زندگی و کار کنند و سپس برای اقامت دائم استرالیا را از طریق ویزای ۱۹۱ دریافت کند. بعد از دریافت اقامت دائم باید حداقل ۲ سال در مناطق کم جمعیت زندگی کنند. افراد می‌توانند از طریق این ویزاها، برای حق شهروندی استرالیا واجد شرایط شوند.

درخواست برای معرفی‌نامه ACT شامل دو مرحله است:

  1. شما باید به صورت رسمی علاقه خود به دریافت معرفی‌نامه را در سیستم Canberra Matrix که یک سیستم امتیاز بندی است ثبت کنید. شما باید نشان دهید که می‌توانید از طریق مهارت و تخصص به اقتصاد منطقه کمک کنید و قصد واقعی داشته باشید تا عضوی از جامعه ACT باشید. شما می‌توانید یکی از معرفی‌نامه‌های ۴۹۱ یا ۱۹۰ را انتخاب کنید. افرادی که در هر یک از این ویزاها بیشترین امتیاز را داشته باشند،‌ دعوتنامه دریافت خواهند کرد. ثبت نام در این مرحله رایگان است.
  2. اگر شما دعوت‌نامه از ACT دریافت کنید، باید ظرف ۱۴ روز پرونده خود را به صورت آنلاین برای ACT بفرستید و هزینه‌ی مربوطه را پرداخت کنید. شما باید تمامی مدارک لازم را به پرونده پیوست کنید تا واجد شرایط بودن شما (امتیازاتی که در تاریخ ثبت نام ادعا کرده‌اید) اثبات شود.

شما باید شرایط منطقه ACT برای صدور دعوتنامه را با دقت مطالعه کنید تا از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل کنید.

اگر شما از طرف دولت ACT برای تشکیل پرونده دعوت شوید، باید بتوانید مدارک لازم برای اثبات امتیازات خود در ماتریکس کنبرا را ارائه دهید.

لیست مشاغل مورد نیاز کنبرا ACT

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *