همه چیز درباره مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص یکی از رایج ترین روش های مهاجرت است. دقت داشته باشید که کشور استرالیا در واقع یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان را دارد که به همین دلیل همه ساله اقدام به جذب متخصصین در این زمینه و همچنین در رشته های مختلف می کند. نوع رشته و همینطور تعداد افرادی که اقدام به مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص می کنند همه ساله در حال افزایش است و به همین دلیل هم تصمیم گرفته ایم که در این بخش همه چیز درباره مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص را برای شما توضیح دهیم.

مشاغل مورد نیاز استرالیا و به طور کل مهارتهایی که مورد نیاز هستند هرساله در ماه جولای توسط اداره مهاجرت اعلام می شوند. برای مثال میتوان گفت که در سال 2017 تا 2018 مشاغل مورد نیاز در استرالیا شامل تعداد بسیار زیادی مهندس الکترونیک برای بهبود وضعیت این کشور بوده است. در صورتی که اداره مهاجرت استرالیا اما پس طی مدت زمانی حس کند که دیگر از این شغل اشباع شده است، شرایط را برای متقاضیان این رشته سخت تر خواهد کرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پزشکی

در سال های اخیر، مهاجرت پزشکان به استرالیا افزایش یافته است و دلیل اصلی آن هم نیاز این کشور به نیروی ماهر کاری بوده است. در حال حاضر، در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، نیوزلند و همچنین سایر کشورها، شرایط برای پذیرفتن پزشک بسیار سخت  شده است و میتوان گفت که حتی پس از گذراندن دوره ها و آزمون های بسیار هم شانس کمی برای ورود به عرصه پزشکان در این کشور وجود دارد. این اما در حالی است که در کشور استرالیا به دلایل مختلفی که از جمله آنها میتوان به سن بالای جمعیت و همچنین تعداد اندک پزشکان اشاره کرد معمولا نیاز به پزشک، پرستار و همچنین بسیاری از رشته های درمانی دیگر به مراتب زیباتر از سایرین است و باید شرایط پذیرش هم آسان تر باشد. گذشته از مواردی که ذکر شد، پزشکانی که به این کشور مهاجرت می کنند درآمدی بسیار بیشتر نسبت به کشورهای اروپایی و حتی آمریکایی دارند. همین مسئله هم باعث می شود که عده بسیاری در تلاش برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پزشکی باشند.

مهاجرت به استرالیا از طریق  تخصص دندانپزشکی

اگر شما هم به دنبال کار در استرالیا به عنوان یک دندانپزشک هستید باید بدانید که در واقع میتوانید از طریق مهاجرت عمومی به این کشور مهاجرت کنید. شما میتوانید در این کشور در دوره های معتبر دندانپزشکی شرکت کنید و در نهایت مدرک خود را دریافت کنید. راه دومی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص دندانپزشکی می تواند انجام دهید این است که در آزمون هایی که توسط ADC  برگزار می شود شرکت کنید. باید بدانید که در واقع روش های بررسی ADC  به این صورت است که برای ارزیابی مهارت هایی دندانپزشکانی که در خارج از کشور مدرک خود را اخذ کرده اند آزمون های متفاوتی طراحی شده است. در این زمینه پزشکانی که مدرک آنها مورد تایید قرار نگرفته است میتوانند شرایط لازم را برای تایید شورای پزشکی استرالیا ایجاد کنند. این روند اما به نظر آسان می آید اما بسیار سخت است. شما با چندین آزمون رو به رو خواهید شد که در نهایت با یک معاینه بالینی تمام خواهد شد. زمانی که AMC  بخواهد مهارت های شما را با کسانی که در استرالیا آموزش دیده اند بررسی کنند، اگر بتوانید نمره بیشتری کسب کنید میتوانید بدون محدودیت حق کار داشته باشید.

ویزای کاری استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری

زمانی که میخواهید به استرالیا مهاجرت کنید باید بدانید که در واقع یکی از رایج ترین مشاغلی که در استرالیا وجود دارد پرستاری است. این شغل در رده شغل های SOL  قرار گرفته است و ساده ترین کد برای ارائه درخواست همان assessment  است. همانطور که گفته شد، دولت استرالیا همواره بر آن است تا بتواند نیروی کاری خود را غنی تر کند و جذب نیروی پرستار یکی از کارهایی است که در این زمینه انجام داده است.

شاید تصور کنید که تخصص پرستاری در واقع تنها به پرستاران بیمارستان بر می گردد اما مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری در واقع شامل تمام کارهایی می شود که از جمله آنها می توان به مراقبت از سالمندان، مراقبت های ویژه و همچنین اورژانس است. میتوان گفت که در کشور استرالیا، سلامت روان بسیار حائز اهمیت است و میتوان گفت که پرستاری هم به همین دلیل جز مشاغل SOL  است. دقت داشته باشید که جهت اخذ ارزیابی مثبت شما باید در این زمینه تجربه کاری داشته باشید و بتوانید آن را به صورت مدرک مستند ارائه دهید.

علاوه بر مشاغلی که ذکر شد، تخصص های بهیاری که از جمله آنها میتوان به دستیار پرستار و همچنین دستیار پیراپزشکی اشاره کرد که این مشاغل هم جز مشاغل سخت هستند که میتوان از طریق آن ها برای مهاجرت از طریق تخصص اقدام کرد. سایر مشاغل هم از جمله مربی پرستاری و پژوهشگر پرستاری و همچنین مدیریت پرستاری است که در واقع می توان گفت که پست های مختلفی در این شغل هستند که در لیست CSOL  قرار دارند و این بدین معنی است که برای این مشاغل ویزاهای اسپانسری و همچنین ایالتی وجود دارد. این مشاغل می توانند انتخاب های مناسبی برای مهاجرت باشند

ویزای 476 استرالیا؛ ویزای اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص

ویزا ی شماره 476 استرالیا در واقع ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص های خاص است. این ویزا به فارغ التحصیلان رشته مهندسی اجازه می دهد تا بتوانند 18 ماه در این کشور و در زمینه تخصص خود کار کنند. در واقع این افراد با داشتن ویزای 476 استرالیا میتوانند در این کشور کار کنند و زمانی که شرایط لازم برای اخذ امتیازهای مدنظر را داشتند برای اقامت دائم اقدام کنند.

مدت اقامت این نوع ویزا 18 ماه است و اگر شما هم متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص هستید باید بدانید که باید به طور حتم کمتر از 31 سال سن داشته باشید. همچنین شرایط دیگری هم برای اخذ این ویزا وجود دارد که از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فردی که میخواهد اقدام به دریافت این ویزا کند باید طی دوسال گذشته مدرک مهندسی خود را از یک موسسه مورد تایید در استرالیا گرفته باشد.
 • باید قبلا ویزای 476 و یا 485 را دریافت نکرده باشد.
 • باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.
 • فرد باید از نظر سلامت و همچنین شخصیت واجد شرایط دریافت این ویزا باشد.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص ویزای شماره 476

 • برای دریافت این ویزا فرد باید کمتر از 31 سال سن داشته باشد.
 • فرد باید یکی از مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا را داشته باشید.
 • داشتن یکی از مدارک مهندسی واجب است، مدرک مهندسی می تواند شامل هر یک از مدارک زیر باشد:
 • مهندسی عمران؛
 • مهندسی سازه؛
 • مهندسی شیمی؛
 • مهندسی محیط زیست؛
 • مهندسی برق و الکترونیک؛
 • مهندسی مکانیک، تولید و ماشین‌آلات؛
 • مهندسی معدن و مواد.
 • فرد میتواند برای افراد خانواده خود هم درخواست ویزای 476 کند. این فرد میتوان همسر قانونی وی باشد یا کسی که با او ازدواج سفید کرده است. دقت داشته باشید که در این حال باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد با فرد مورد نظر ارتباط دارید و پر کردن فرم آنلاین در این زمینه کافی نیست. همچنین ارائه مدارک کامل در این زمینه حیاتی است. خانواده شما پس از صدور ویزا میتوانند به شما در استرالیا بپیوندند.
 • حقوق کاری افراد در استرالیا به کسانی تعلق می گیرد که در این زمینه در این کشور اجازه کار داشته باشند.
 • فرد باید همچنین تمامی تعهدات لازم را نسبت به قوانین استرالیا بدهد. میتواند در هرجایی از این کشور زندگی کند و در واقع هر شغلی که میخواهد را داشته باشد.

نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که برای اخذ این ویزا نیازی نیست که فرد داخل استرالیا زندگی کند بلکه چه داخل و چه خارج از استرالیا میتوان برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص اقدام کرد. اما زمانی که میخواهد برای صدور ویزا تصمیم گیری شود حتما باید خارج از استرالیا باشد. این افراد نیازی نیست که قرم امتیاز بندی را پر کنند اما باقی مدارک را باید طبق هرآنچه که هست ارسال کنند.

اخذ ویزای ازدواج استرالیا

وکیل تخصصی مهاجرت به استرالیا

یکی از افرادی که میتواند به شما در زمینه مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص کمک کند وکیل تخصصی مهاجرت است. دقت داشته باشید که این فرد معمولا شخصی است که در این زمینه تحصیل کرده است و از سوی دولت استرالیا هم اجازه کار دارد و به همین دلیل هم میتواند بهترین شخص برای کمک به شما باشد. گاها پیش می آید که افرادی که مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص را انتخاب کرده اند در این زمینه دچار مشکل می شوند چرا که نمیتوانند تصمیم درست را اتخاذ کنند و حتی از راه های مختلف اخذ این ویزا ناآگاهند. بنابراین تنها شخصی که میتواند به صورت موثر در این زمینه به شما کمک کند وکیل تخصصی مهاجرت به استرالیاست. شما میتوانید با کمک گرفتن از یک وکیل، روند مهاجرتی خود را آسان تر کنید و در عین حال آن را تضمین کنید، پس با بهترین وکلا، بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.