استرالیا چطور کشوری است؟ روشهای مهاجرت به استرالیا چیست؟ برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم و چطور اقامت دائم یا شهروندی استرالیا دریافت می شود؟ در چهار بخش اصلی این صفحه می توانید جواب این سوالات را پیدا کنید.

بخش اول قَصد مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا ورود به کجاست؟

قبل ازتوضیح مهاجرت به استرالیا اگر بخواهیم استرالیا را توصیف کنیم. باید بگوییم: این اصلا عادلانه نیست که همه ویژگی های دلنشین زندگی در یک مکان جمع شده باشد.

اگر از ساحل های سفید و آفتابی آن عبور کنیم. بیشه زارهای سبز روستایی آن را نادیده بگیریم. کوهها، مراتع و دشت های وسیع و آزاد را کنار میگذاریم . تا به شهر های توسعه یافته و پیشرفته، آسمان خراش ها، شبهای زنده و انسانهای دوست داشتنی می رسیم. که بیشتر آنها مهاجر هستند.

استرالیا دارای یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در جهان است. همچنین اقتصاد پویا و قدرتمندی دارد که رنگ رکود اقتصادی را به خود ندیده است. این توان اقتصادی باعث شده که استرالیا ثروتمند باشد.

مهاجرت به استرالیا

7.5 میلیون کیلومتر مربع در نیمکره جنوبی با فصل هایی معکوس فصل های ما. استرالیا شش ایالت و دو قلمرو دارد. زبان مردم استرالیا انگلیسی است. با گویشهایی که اختلاف کمی با یکدیگر دارند.

بالاترین مقام استرالیا ملکه انگلستان است. ساکنین استرالیا جز نوادگان مهاجرین اروپایی و علی الخصوص انگلیسی هستند.

همانطور که میدانید فرهنگ غالب این سرزمین فرهنگ اروپایی است. دولت در واقع بخش عمده ای از منابع مالی خود را در حوزه های فرهنگی مصرف می کند. یکی از دلایلی که استرالیا جز کشور های محبوب به حساب می آید این است که از فرهنگ غنی و انسان دوستانه ای برخوردار است. موسیقی، هنر و به ویژه سینما و رقص از جمله حیطه هایی هستند که در استرالیا بسیار مورد علاقه اند

عوامل اصلی تاثیر گذار در اخذ ویزا برای مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا شرایط خاصی وجود دارد. در این بخش به شرح مختصر این شرایط خواهیم پرداخت.

سن متقاضی مهاجرت به استرالیا

سن متقاضی

افرادی که قصد مهاجرت به استرلیا از طریق مهارت و تخصص به استرالیا را دارند باید بالای زیر 45 سال سن داشته باشند. گرچه افرادی که بالای 45 سال هستند هم تحت شرایط خاصی میتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

سن متقاضی مهاجرت به استرالیا

مدرک تحصیلی

برای مهاجرت به استرالیا مدرک تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. در واقع روند کار به این شکل است که شما باید مدارک تحصیلی خود را به صورت کامل ترجمه کنید. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که آیا مدرک تحصیلی شما توسط دانشگاه های استرالیا پذیرش می شود یا خیر.

سابقه ورود مهاجرت به استرالیا

سابقه ورود

مهاجرت به استرالیا در صورتی که شما حداقل یک بار به این کشور سفر کرده باشید بسیار آسان تر خواهد شد. فرقی نمی کند در سفر قبلی از چه نوع ویزایی استفاده کرده اید.

سابقه کار متقاضی مهاجرت به استرالیا

سابقه کار

برای اینکه بتوانید پروسه مهاجرت به استرالیا را راحت تر انجام دهید میتوانید اقدام به اخذ ویزای کار کنید. در این حال هم باید بدانید که شما باید بین یک تا هشت سال سابقه کاری معتبر داشته باشید. همچنین دوره های مختلف مانند دوره های فنی حرفه ای هم میتوانند به شما در این زمینه کمک کنند.

زبان انگلیسی مهاجرت به استرالیا

زبان انگلیسی

قوانین مربوط به زبان یکی از مهمترین قوانینی است که در زمینه مهاجرت به استرالیا وضع شده است. اگر شما هم قصد مهاجرت به استرالیا را دارید بهتر است در حد مطلوب زبان بلد باشید.

معرفی شهرهای استرالیا برای زندگی

در مهاجرت به استرالیا از این نکته آگاه باشید که استرالیا بر اساس آماری که سایت Numbeo منتشر کرده در رده گران قیمت ترین کشورهای دنیا برای زندگی است در رتبه دوازدهم جهان قرار دارد. اما ارزانترین شهر این کشور با شاخص قیمت 137 تاونزویل و گرانترین شهر با شاخص قیمت 195سیدنی می باشد. در اینجا 4 شهر ارزان استرالیا را بررسی می کنیم.

تاونزویل پایین ترین شاخص قیمت را دارا است بر اساس اخبار منتشر شده در ماه می 2019 برخی هزینه های زندگی در این شهر به شرح زیر می باشد.

 • کرایه خانه (ماهیانه) برای آپارتمان مبله در منطقه بالاشهر، 2187 دلار
 • کرایه خانه (ماهیانه) برای آپارتمان مبله در منطقه معمولی، 1571 دلار
 • استفاده از خدمات عمومی (سیستم گرمایش و سرمایش، برق، گاز) ماهیانه برای دو نفر و یک آپارتمان با متراژ 85 متر مربع: 136 دلار
 • یک لیتر بنزین: 1.43 دلار
 • بلیط ماهیانه حمل و نقل عمومی: 59 دلار
 • هزینه تاکسی در یک روز کاری، تعرفه پایه، 8 کیلومتر: 22 دلار
شهر تاونزویل استرالیا
شهر آدلاید

آدلاید . قیمت خرید خانه میانگین 465 هزار دلار می باشد این شهر نسبت به شهرهای سیدنی و ملبورن 20 درصد ارزان تر می باشد.

ولونگاگ . این شهر درنزدیکی سیدنی واقع شده و دانشگاه فعالی دارد. بسیاری از دانشجویان دانشگاه ولونگانگ دانشجوهای بین‌المللی هستند.

شهر ولونگونگ
شهر هوبارت

هوبارت. این شهر با وجود پیشرفت بازار املاک جزیره تاسمانی همچنان در زمره ارزانترین شهرها و مناطق استرالیا برای خرید خانه و زندگی کردن می باشد و افراد می تواند در ماه 23.8 درصد از میانگین حقوق خودشان را برای خرید ملک اختصاص دهند و هزینه زندگی در هوبارت نسبت به سیدنی و ملبورن جمعیت زیادی را مشتاق به زندگی در این شهر کرده است.

خدمات درمانی در استرالیا

دولت استرالیا خدمات رفاهی متنوعی را به مردم این کشور در جهت بهبود کیفیت زندگی ارائه می دهد که یکی از مهمترین آنها خدمات درمانی شامل سیستم مراقبت از سلامت و هزینه درمان در این کشور است. شرایط استفاده از خدمات درمانی برای مهاجران طبق قوانین خاصی امکان پذیر است.

افرادی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند به هیچ وجه نگران هزینه های پزشکی نیستند، از خدمات عمومی پزشکی رایگان استفاده می کنند که هزینه آن با پرداخت مالیات داده شده است. افراد با پرداخت 2 درصد از درآمد خود از طریق مالیات بیمه مدیکر دریافت می کنند.

خدمات خصوصی درمانی رایگان نیست اما دولت با اجرای طرح های بیمه خصوصی، فشارهزینه های عمومی سلامت را کاهش داده است. افرادی که دارای درآمد بالایی هستند یا باید مالیات بیشتری پرداخت کنند یا از بیمه خصوصی استفاده نمایند میانگین بیمه خصوصی برای هر فرد سالیانه 2هزار دلار است. افراد چنانچه بعد از 30 سالگی اقدام به خرید بیمه خصوصی نمایند هزینه بیمه خصوصی برایشان تصاعدی بالا می رود.

استرالیا بیش از 5 هزار داروخانه، حدود 1300 بیمارستان دولتی و 600 بیمارستان خصوصی دارد

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

همانطور که گفته شد در واقع مهاجرت به استرالیا در عین اینکه امکان زندگی در یک کشور زیبا و با رفاه بیشتر را برای شما فراهم خواهد کرد شما را با مشکلاتی هم در این زمینه رو به رو خواهد کرد. از جمله مزایای مهاجرت به استرالیا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از بزرگترین مزایایی که استرالیا به عنوان یک کشور مهاجرت پذیر دارد عدالت پذیری آن است که در واقع جز محاسن این کشور به شمار می آید. این کشور بنا به ساختارهای خاص اجتماعی و سیاسی که دارد بررسی هایی را که در زمینه پذیرش مهاجر انجام می دهد.
مهاجرت به استرالیا
 • یکی از بزرگترین مزایای این کشور به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر این است که نیروهای متخصص را از سراسر دنیا جذب می کند و همچنین با ایجاد فرصت های شغلی فراوان باعث شده است که نرخ بیکاری تا حد بسیار زیادی پایین بیاید.
 • زمانی که سخن فراتر از محدوده امکانات می رود میتوان به فرهنگ غنی استرالیا اشاره کرد که در واقع این کشور را به یک انتخاب مهم در این زمینه تبدیل می کند. در تمامی مراحل تحصیلی اعم از لیسانس و بالاتر امکاناتی به دانشجویان ارائه می شود که به نوبه خود کاملا خاص است. میتوان در مورد استرالیا اینطور گفت که بزرگترین صادرات این کشور در واقع خدمات تحصیلی آن است.

استرالیا هم مانند سایر کشور های جهان در واقع مشکلاتی با مهاجرت دارد. در این بخش می خواهیم شما را با مزایای مهاجرت به استرالیا آشنا کنیم:

 • یکی از مشکلاتی که همواره مهاجرت به استرالیا به همراه دارد دوری بسیار زیاد این سرزمین از سایر کشورهای جهان است. این فاصله طولانی علاوه بر اینکه خسته کننده است میتواند زمان بر هم باشد. در این مورد می توان اینطور گفت که این مشکل نه تنها در زمینه رفت و آمد مشکل ایجاد می کند بلکه در بخش اقتصاد و حمل و نقل نیز تاثیرگذار است به گونه ای که کالاهایی که در سایر کشور ها قیمت مشابه دارند ممکن است که به دلیل دوری راه قیمتی چند برابر داشته باشند.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که مهاجرت به استرالیا به دنبال دارد و در واقع میتوان آن را جز معایب هم به شمار آورد هزینه های زندگی و خرید مسکن است. در واقع گرانی در استرالیا مختص به کالاها نیست و بازار مسکن هم جز گران قیمت ترین بازارهای جهان به شما می آیند.

شهرهای بزرگ استرالیا نظیر ملبورن و سیدنی در واقع جز گران قیمت ترین شهرهای جهان به شمار می آیند. فاصله زیاد این کشور باعث می شود تا قیمت اکثر کالاها چندین برابر شود. بجز حمل و نقل همچنین میتوان به شرایط اقلیمی این کشور هم اشاره کرد. دقت داشته باشید که در واقع گرانی ها منجر به ایجاد تورم نمی شود و همواره می توان گفت که درآمد مردم هم نسبت به افزایش قیمت ها بالاست.در نهایت میتوان اینطور گفت که استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان است و اگر قصد زندگی در کشوری را دارید که در آن آسایش و راحتی داشته باشید درباره مهاجرت به استرالیا فکر کنید.

مهاجرت به استرالیا با استفاده از ویزای مهارت و تخصص

زبان در استرالیا

قوانین مربوط به زبان یکی از مهمترین قوانینی است که در زمینه مهاجرت به استرالیا وضع شده است. اگر شما هم قصد مهاجرت به استرالیا را دارید بهتر است در حد مطلوب زبان بلد باشید.

کار در استرالیا

یکی از مهمترین دلایل افراد برای مهاجرت به استرالیا دستیابی به شغل و درآمد است. اداره مهاجرت استرالیا هر سال لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را در سایت اداره مهاجرت درج می کند با توجه به بازار پررونق کسب و کار استرالیا این کشور تقریبا در کلیه مشاغل کمبود نیروی کارشناس دارند.

شرایط کار برای همه افراد که مهاجرت به استرالیا کرده اند برابر است و صاحبان مشاغل بدون توجه به مسائل نژادی و بدون هیچ گونه تبعیض باید افراد را استحدام کنند. بنابراین شانس کار برای همه افراد یکسان است. افراد می توانند از طریق سایت های کاریابی و روزنامه های استرالیایی کار مورد نظر را جستجو کنند.

هر فرد شاغل در استرالیا باید مالیات پرداخت کند و یک شماره فایل مالیاتی( TFN) برای هر فرد صادر می شود و بر اساس آن سابقه مالیاتی فرد بررسی می شود.

نوآوری و مهارت در استرالیا منجر به موفقیت شغلی می شود بنابراین، مهارت های جانبی کسب کنید، در مورد بازار تحقیق کنید اگر در تجارت الکترونیک یا دیجیتال مهارت بالایی داشته باشید پس از مهاجرت به استرالیا نسبتا راحت کار پیدا می کنید، با فرهنگ و گویش مردم آشنا شوید شرایط کار برایتان آسان می شود. ازشغل های ابتدایی برای کسب تجربه و آشنایی با شرایط کاری شروع کنید.

بیشترین مشاغل مورد نیاز استرالیا

مشاغل مهندسی در استرالیا سطح تقاضای بالایی دارد و از حقوق و مزایای خوبی هم برخوردار است، حقوق سالیانه بخشی از مهندسین در زیر برای نمونه اشاره شده است.

مهندس عمران150 هزار دلار مهندس کارخانه های مواد شیمیایی، نفت و گاز130 هزار دلار مهندس الکترونیک123000 دلار
مهندسی معدن140 هزار دلار مهندس برق110 هزار دلار مهندس مکانیک141000 دلار

براساس قانون کار استرالیا میانگین ساعات کاری در این کشور روزانه 7.6 ساعت است، از 9 صبح تا 5 عصر و هیچ تفاوتی بین ساعات کار مهاجران با افراد بومی وجود ندارد، مهاجران می توانند با کارفرمایان قرارداد رسمی منعقد کنند و براساس قانون کار استرالیا حقوق و پاداش دریافت کنند. کارمندان باید نسخه ای از اطلاعات و شرایط محیط کار را دارا باشند.

برای اطلاع از آخرین لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا میتوانید از صفحه مربوط به آن در این وب سایت دیدن فرمایید.

احسان جهان اندیش

وکیل رسمی مهاجرت استرالیا به شماره ۱۶۸۰۴۴۴
فارغ التحصیل حقوق مهاجرت از دانشگاه ملی استرالیا
عضو انجمن مهاجرت استرالیا ۱۴۴۴۰

Migration institute of australia
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از سریع ترین راه ها برای اخذ اقامت دائم استرالیا، سرمایه گذاری در استرالیا است. این روش دارای انواع مختلفی از ویزا می باشد که افراد به فراخور شرایط خود می توانند برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به یکی از این شیوه ها اقدام نمایند.

ویزای سرمایه گذاری درچند ساب کلاس اصلی قابل دریافت هستند. که هر کدام شرایط خود را دارند.

 • ساب کلاس 188
 • ساب کلاس 888
 • ساب کلاس 890
 • ساب کلاس 892
 • ساب کلاس 132

برای آشنایی با انواع ویزای استرالیا می توانید از صفحه مربوط به آن دیدن فرمایید.

شرایط اخذ ویزای ساب کلاس 188

اقامت4 ساله قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم استرالیا

ویزای کارآفرینی برای مهاجرت به استرالیا

طول مدت این ویزا 4 می باشد که فرد با رعایت شرایط و مقررات اقامت می تواند آن را به اقامت دائم استرالیا تبدیل کند، در فرم ارزیابی و محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا حداقل 65 امتیاز را کسب کند این امتیازات شامل سن، مدرک تحصیلی ‌یا فنی‌، زبان انگلیسی‌، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه صادرات کالا، اختراع و ابتکار، سابقه مدیریت و سابقه سرمایه‌گذاری می شود.

سن متقاضی مهاجرت به استرالیا بطور معمول باید زیر 55 سال باشد، گردش مالی در 2 تا 4 سال اخیر، حداقل 500 هزار دلار، سرمایه فرد و همسرش حداقل 800 هزار دلار شامل اموال منقول و غیرمنقول و قابل انتقال به استرالیا باشد و همچنین سوابق مدیریتی موفقی داشته باشد، ضمنا داشتن مدرک 5-IELTSامتیاز فرد را افزایش می دهد.

متقاضی مهاجرت به استرالیا باید از یکی از استان های استرالیا اسپانسرشیپ بگیرد و طی یک پروسه 4 ساله کلیه تعهدات خود را اجرایی کند و اگر در طی 4 سال موفق نشد تا 2 سال امکان تمدید ویزا وجود دارد.

ویزای سرمایه گذاری معمولی مهاجرت به استرالیا

در این نوع سرمایه گذاری نیازی به گردش حساب در چند سال اخیر نیست و فرد باید حداقل 2 میلیون دلار سرمایه ، به همراه سابقه مدیریتی بالا داشته باشد یا حداقل 10 درصد یک تجارت موفق در یک سال اخیر به نام وی باشد، فرد متقاضی در یکی از استان های استرالیا می بایست سرمایه گذای به مبللغ یک و نیم میلیون دلار انجام دهد.

ویزای سرمایه گذاری ویژه برای مهاجرت به استرالیا

در سرمایه گذاری ویژه فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا باید تعهد انجام سرمایه گذاری به مدت 4 سال و به مبلغ حداقل 5 میلیون دلار را داشته باشد، داشتن مدرک زبان اجباری نیست و در ازای سرمایه گذاری برای فرد به مدت مشخص کلاس زبان رایگان برگزار می گردد.

شرایط اخذ ویزای ساب کلاس 888

برای اقامت دایم از طریق سرمایه گذاری در استرالیا

افرادی که ویزای ساب کلاس 188 را دارا می باشند واجد شرایط اقدام جهت اقامت دایم با شرایط زیر می شوند.

زیرگروه ویزای کارآفرینی مهاجرت به استرالیا

یک سال اقامت استرالیا در طی 2 سال گذشته، دوسال فعالیت تجاری و کاری و ارائه مدرک مالیاتی BAS برای 2 سال فعالیت، ارائه مدارکی برای اثبات سابقه مدیریتی فرد در فعالیت تجاری

زیر گروه ویزای سرمایه گذاری معمولی مهاجرت به استرالیا

باید حداقل 4 سال از دوره سرمایه گذاری فرد طی شده باشد و فرد به مدت حداقل 2 سال با همان ویزا در استرالیا زندگی کند

زیرگروه سرمایه گذاری ویژه برای مهاجرت به استرالیا

حداقل 4 سال از سرمایه گذاری ویژه طی شده باشد و در این مدت فرد سالی 40 روز در استرالیا حضور داشته و همسر او نیز حداقل 180 روز در 4 سال گذشته در استرالیا زندگی کرده باشد.

شرایط اخذ ویزای ساب کلاس 132

برای اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری

این نوع ویزا صرفا برای مدیران و صاحبان شرکت های بزرگ که توانایی سرمایه گذاری بالایی دارند صادر می گردد. متقاضی مهاجرت به استرالیا پس از ورود به کشور استرالیا متعهد می شود که یک و نیم دلار در تجارت و امور تجاری این کشور سرمایه گذاری کند. از بدو ورود به استرالیا خانواده متقاضی مهاجرت به استرالیا می توانند اقامت دائم را اخذ کنند و از کلیه خدمات پزشکی و امکانات تحصیل رایگان فرزندان برخوردار شوند.

شرایط متقاضی برای اخذ این ویزا

 • سن کمتر از 55 سال
 • درآمد و دارایی فرد و همسرش از تجارت، 400 هزار دلار به ازای 2 سال از 4 سال گذشته باشد
 • دارایی متقاضی مهاجرت به استرالیا و همسرش، بالغ بر 5.1 میلیون دلار، قابل انتقال به استرالیا باشد
 • حداقل 3 میلیون دلار گردش مالی در یک تجارت در طی 2 سال از 4 سال گذشته
 • مالکیت 51 درصد از یک تجارت که سالانه کمتر از 400هزار دلار درآمد داشته ، یا مالکیت 10 درصد شرکتی با سهامی عام
 • ارائه مدارک مبنی بر مدیریت و فعالیت کارآمد در آن تجارت

شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری با ویزای ۸۹۰ ( اقامت دایم مستقل ) و ۸۹۲ ( اقامت دایم اسپانسری استانی )

این دو ویزا، ویزای اقامت دائم است مختص افرادی که پیش از این ویزاهای موقت کسب و کار داشته اند و واجد شرایط اخذ ویزای اقامت دائم گردیده اند.

انواع ویزا سرمایه گذاری در استرالیا

چرا در استرالیا سرمایه گذاری کنیم؟

اقتصاد قوی: در طی سه دهه اخیر رشد متوالی داشته و رکوردی بی نظیر از خود برجای گذارده و به رتبه چهاردهمین اقتصاد برتر در دنیا دست یافته و توانایی واکنش انعطاف پذیر نسبت به تغییرات جهانی را دارا می باشد.

صنایع پویا : با پیشرفت روزافزون در همه حوزه های صنعت از انرژی و کشاورزی تا گردشگری و فناوری روبه رو است و در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده طلا، سنگ آهن و اورانیوم در دنیا می باشد و در زمره مهم ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی است و در زمینه مدیریت سرمایه، رتبه ششم را در بین کشورهای دارای بزرگترین صندوق سرمایه گذاری جهانی را داراست. رتبه هفتم صنعت توریسم را در جهان دارا می باشد و در صنعت آموزش هم سومین کشور محبوب دنیا برای تحصیلات در بین دانشجویان است.

نوآوری و مهارت در اقتصاد: استرالیا از نظر کارآفرینی رتبه پنجم را در جهان دارا می باشد و نیروی کار متخصص، تحصیل کرده چند زبانه که با وجود فرهنگ های مختلف دارای روحیه کار تیمی بالایی هستند و باعث تقویت و شکوفایی اقتصادی استرالیا گردیده اند و برخورداری ازقابلیت های فوق العاده در دنیا نظیر قدرت محاسبه کوآنتم و بلاک چین ، رشد و موفقیت استارت آپ ها در بخش فناوری کشاورزی، صنایع غذایی، آموزش و غیره

ارتباطات جهانی: اقتصاد یکپارچه جهانی و باز، شرکت های بین المللی از روابط فرهنگی و تجاری عمیقی با آسیا برای توسعه کسب و کار و ورود به زنجیره ارزش جهانی در این منطقه برخوردارند، توافق های تجارت آزاد باعث ساده سازی سرمایه گذاری با اقتصادهای مهم در جهان شده است.

زیرساخت های قدرتمند اقتصاد: چارچوب های قدرتمند قانونی، استقلال قضایی برای برخورد شدید با فساد، سازمان های نظارتی قدرتمند، رتبه بیستم دنیا از نظر شرایط و محیط سرمایه گذاری، در بین 190 اقتصاد برتر دنیا و حضور 6 شهر از این کشور در بین 40 شهر برتر دنیا از نظر کیفیت زندگی.

موقعیت استراتژیک : این کشور یک پل ارتباطی 24 ساعته است بین این کشور و مناطق مهم جهان در اروپا، و بین آسیا و اروپا است.

انواع ویزا سرمایه گذاری در استرالیا

مزایای اقامت از طریق سرمایه گذاری

 • امکان زندگی وکار بصورت دائم در هر شهری از استرالیا پس از مهاجرت به استرالیا
 • برخورداری از امکانات تحصیل در مدارس و دانشگاه های استرالیا مانند شهروندان استرالیایی
 • برخورداری از مراقبت های پزشکی و دارویی رایگان
 • استفاده از بیمه بیکاری و بازنشستگی
 • تقاضای شهروندی و پاسپورت استرالیایی
 • امکان مهاجرت به استرالیا برای همسر و فرزندان و یا وابستگان فرد و برخورداری از تمام امتیازات فوق

سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک

خرید خانه در استرالیا از طریق ویزا کار پیچیده ای است سازمان FIBR یا مجمع تجدیدنظر بر سرمایه گذاری خارجی محدودیت های زیادی را در این مورد اعمال کرده تا از صحت تکمیل خرید و انطباق آن با قانون مالکیت دارایی و انتقال آن به افراد خارجی اطمینان حاصل کند.

شرایط خرید خانه برای شهروندان و یا افرادی که دارای اقامت دائم هستند همانند شهروندان استرالیایی است و محدودیت های FIBR را ندارد.

افراد دارای ویزای موقت در صورتیکه فرم درخواست اقامت دائم را پر کرده باشند و دارای ویزای بریج باشند که به آنها اجازه اقامت در استرالیا تازمان نهایی شدن پرونده شان را می دهد هستند می توانند در استرالیا خانه بخرند برای این کار اول باید تائیدیه FIRB را جهت خرید ملک دریافت کنند که طبیعتا دارای هزینه زیادی است.

این افراد امکان خرید دو نوع ملک مسکونی را دارند اول خانه هایی که در بازار ثانویه عرضه شده اند یعنی قبلا ساخته و استفاده شده اند این ملک نمی تواند با هدف سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد و به هیچ وجه افراد نمی توانند آنرا اجاره دهند.

دوم خانه ها یا مسکن های نو، که در زمین هایی با کاربری مسکونی ساخته شده اند خالی هستند و برای مقاصد خانه سازی خریداری شده اند و قبلا فروخته نشده اند، شخصی در آن ساکن نشده، مرمت یا بازسازی نشده، برای خرید این خانه ها هیچ محدودیتی نیست و افراد می توانند هر تعداد خانه ای که در توان مالی شان است خریداری کنند و این خانه ها قابلیت اجاره دادن را هم دارند. بنابراین برای سرمایه گذاری مناسب هستند.

مهاجرت به استرالیا از طریق حمایت کارفرما (ویزای 489)

کارفرمایان استرالیایی برای تکمیل نیروی متخصص خود می توانند اسپانسر دریافت ویزای موقت برای نیروی کار خود شوند به شرطی که اثبات کنند برای شغل مورد نظر فرد متقاضی تخصص و مهارت کافی را دارا می باشد و بازار استرالیا در رابطه با آن تخصص و مهارت کمبود نیرو دارد. مهاجرت به استرالیا با این ویزا تا 4 سال اعتبار دارد و کارفرما یا شرکتی که اسپانسر می شود باید در طی این 4 سال فرد را در استخدام داشته باشد.

 • هزینه اخذ ویزا

برای فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا ، 3755 دلار

برای اعضای خانواده 18سال یا بالاتر فرد متقاضی: 1875 دلار به ازای هر فرد

برای اعضای خانواده کمتر از 18 سال فرد متقاضی: 940 دلار به ازای هر فرد

 • مزایای ویزا

4 سال فرد بدون محدودیت می تواند به استرالیا رفت و آمد داشته باشد

برای خانواده اقامت استرالیا دریافت کند

از تسهیلات وام خرید خانه استفاده نماید.

بخش دوم رویه ورود

روشهای مهاجرت به استرالیا در سال 2019

کلیه افراد به جز شهروندان نیوزلند برای ورود به استرالیا نیاز به ویزا دارند. انواع ویزای استرالیا بیش از 100 نوع است. شما می توانید با توجه به شرایط خود از آنها برای ورود به استرالیا استفاده کنید.

البته برخی از این ویزاها منسوخ شده اند و عده ای دیگر هم به دلیل اینکه شرایط انجام آن ها سخت بوده عملا قابل استفاده نیستند.

در صورتیکه علاقمند به مطالعه مطالب انگلیسی در این خصوص هستید در ادامه لینک منبع معتبر اطلاعات مهاجرت به استرالیا را معرفی میکنیم. مهاجرت به استرالیا به انگلیسی

انواع ویزا سرمایه گذاری در استرالیا

برای آشنایی با انواع ویزای استرالیا می توانید صفحه مربوطه را مطالعه نمایید.

روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا همانطور که گفته شد دارای انواع مختلفی است که از جمله آن ها موراد زیر بیش از سایرین حائز اهمیت هستند.

 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا در واقع یکی از رایج ترین انواعی است که امروزه برای مهاجرت از آن استفاده می شود. این ویزا طول مدت 4 ساله دارد و در صورتی که متقاضی تمامی نکات را رعایت کند موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا خواهد شد. متقاضی همچنین میتواند همسر و فرزندان خود را نیز تحت پوشش این ویزا به کشور استرالیا ببرد.

برای اینکه فرد بتواند اقدام به دریافت ویزای کارآفرینی کند باید کمتر از 55 سال سن داشته باشد. البته این شرط برای تمامی ایالت های استرالیا اجباری نیست و برخی از بخش ها افراد بالای 55 سال را نیز قبول می کنند. در قدم بعدی فرد متقاضی باید از یکی از استان های استرالیا اسپانسر دریافت کند. این ویزا هم مانند ویزای اسکیل ورکر دارای امتیاز بندی خاص خود است که فرد باید حداقل امتیاز 65 را دریافت کند. در این نوع ویزا سن، سابقه کار مدیریتی، سرمایه شخص درخواست کننده، دانش زبان و میزان گردش مالی اهمیت بسیار زیادی دارد.

 • مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

یکی از راه های دیگری که توسط آن میتوان اقدام به دریافت ویزا کرد اسپانسر فامیلی است. اگر یکی از اقوام شما در یکی از شهرهای این کشور اقامت دارد شما میتوانید از طریق ایشان اقدام به مهاجرت به استرالیا کنید البته دقت داشته باشید که باید 2 سال اول را در همان منطقه زندگی کنید. اقوامی که میتوانید توسط آن ها اقدام به دریافت ویزا کنید شامل فرزند، پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ، دایی، عمو، عمه، خاله، دختر خاله، پسر خاله، دختر عمو، پسر عمو، دختر دایی، پسر دایی، دختر عمه، پسر عمه نفر متقاضی یا همسر ایشان هستند.

با اینکه بسیاری از ایالت های استرالیا قانون مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی را قبول دارند اما برخی از آن ها هم تحت شرایط خاصی قبول می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله کامل مراجعه کنید.

 • مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

این نوع ویزا مختص افرادی است که نامزد و یا همسر آن ها در یکی از شهرهای استرالیا اقامت دائم دارد. این نوع ویزای اقامت دارای شرایط زیر است:

افرادی که میخواهند از طریق ازدواج با شهروند یا فردی که اقامت استرالیا را دارد در این کشور زندگی کنند.

 1. برای اخذ این نوع ویزا فرقی نمی کند که فرد داخل یا خارج از کشور استرالیا باشد.
 2. از جمله شروطی که افراد مشمول این نوع ویزا باید آن را رعایت کنند این است که باید قبل از اینکه تقاضای ویزای ازدواج کنند به صورت قانونی ازدواج کرده باشند و مدارک کامل مربوط به ازدواج خود را نیز به همراه داشته باشند.
 3. از نکته مهم در دریافت این ویزا این است که فرد باید ثابت کند که رابطه آنها با هم واقعی بوده است و هدف از این ازدواج کسب اقامت نیست. معمولا در این زمینه مدارک متعددی باید به فرد ارائه شود که نشان دهنده واقعی بودن رابطه آن هست.
 4. این ویزا برای افرادی صادر خواهد شد که بتوانند ثابت کنند طی 12 ماه اخیر زندگی مشترک داشته اند.
دانشگاههای استرالیا
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

استرالیا از جمله کشورهایی است که در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجوهای بومی و خارجی می پذیرد. به همین منظور یکی از راه های مهاجرت به استرالیا مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی است. اگر فرد بخواهد از طریق ویزای تحصیلی اقدام به مهاجرت به استرالیا کند باید مدارک خود را دال بر اینکه تحصیلات دبیرستانی موفقی داشته است به دانشگاه ارائه کند. در غیر این صورت باید یک دوره پیش نیاز را طی کنید که معمولا یک یا دو ترم تحصیلی زمان میبرد.

از جمله شرایط مهم برای اخذ ویزای تحصیلی این است که فرد مدرک آیلتس داشته باشد. داشتن حداقل نمره 6 برای دریافت ویزای تحصیلی مهاجرت به استرالیا الزامی است. هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به سایر کشور ها نسبتا زیاد است اما با توجه به اینکه مراکز آموزشی این کشور از اعتبار قابل توجهی برخوردار هستند، تحصیل در این کشور ارزش سرمایه گذاری را دارد.

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان: از ۶ هزار دلار در سال

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس: از ۱۵ هزار دلار در سال

هزینه تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس:از ۱۸ هزار دلار در سال

هزینه تحصیل در مقطع دکترا : از ۲۰ هزار دلار در سال

همچنین متوسط هزینه زندگی برای یک دانشجو بین ماهی 100 تا 2500 دلار استرالیا متغیر است و بسته به شهر سکونت و همچنین نحوه زندگی فرد می تواند کاملا متفاوت باشد.

 • مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

یکی دیگر از راه های مهاجرت به استرالیا استفاده از تخصص است. در این حال افرادی که تخصص و مهارت خاصی دارند میتوانند با ویزای تخصصی استرالیا به این کشور مهاجرت کنند. دقت داشته باشید که مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار یکی از آسان ترین روش های مهاجرت است که دولت استرالیا هم از این سبک بسیار استقبال می کند. برای دریافت ویزای تخصص هم شرایط خاصی لازم است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سن فرد متقاضی برای دریافت ویزای تخصص نباید بیشتر از 50 سال باشد.
 2. فرد باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 داشته باشد و یا مدارکی از آزمون های دیگری مانند تافل داشته باشد.
 3. در این نوع ویزا، ارزشیابی توسط سازمان های مربوطه در استرالیا انجام خواهد گرفت.

امتیاز بندی شما باید بیشتر از 65 باشد که در این صورت به شرح زیر ارزیابی خواهد شد:

 • ۱۸ تا ۲۴ سال تمام: ۲۵ امتیاز
 • ۲۵تا ۳۲ سال تمام: ۳۰ امتیاز
 • ۳۳تا ۳۹ سال تمام: ۲۵ امتیاز
 • ۴۰ تا ۴۴ سال تمام: ۱۵ امتیاز
 • ۴۵تا ۴۹ سال تمام: بدون امتیاز

نمره زبان در امتحان IELTS و یا معادل آن در امتحانات زبان دیگر:

 • نمره ۶ در هر ۴ مهارت: بدون امتیاز
 • نمره ۷ در هر ۴ مهارت: ۱۰ امتیاز
 • نمره ۸ در هر ۴ مهارت: ۲۰ امتیاز

سابقه کاری در استرالیا:

 • ۱ سال سابقه کار مرتبط در ۲ سال گذشته: ۵ امتیاز
 • ۳ تا ۵ سال سابقه کار مرتبط در سال‌های گذشته: ۱۰ امتیاز
 • ۷ سال سابقه کار مرتبط در سال‌های گذشته: ۱۵ امتیاز
 • ۸ سال سابقه کار مرتبط در سال‌های گذشته: ۲۰ امتیاز

سابقه کاری در خارج از استرالیا:

 • ۳ سال سابقه کار مرتبط در ۵ سال گذشته: ۵ امتیاز
 • ۵ سال سابقه کار مرتبط در۷ سال‌های گذشته: ۱۰ امتیاز
 • ۸ سال سابقه کار مرتبط در سال‌های گذشته: ۱۵ امتیاز
کار در استرالیا

کار در استرالیا

هم اکنون می توان گفت که یکی از راه های دریافت ویزا برای مهاجرت به استرالیا ویزای کار است. استرالیا همانطور که بارها گفته شد جز گران قیمت ترین کشور های جهان است که در واقع بالاترین درآمد سرانه را نیز دارد.

فهرست کامل مشاغل مورد نیاز استرالیا را ببینید.

اینطور گفته می شود که در استرالیا درآمد سالیانه چیزی حدود 48 هزار دلار استرالیاست. حداقل دستمزدی که یک کارگر ساده در این کشور برای یک ساعت دریافت می کند چیزی حدود 17 دلار است. متوسط دستمزد در این کشور بسته به شغل فرد میتواند متفاوت باشد اما دولت استرالیا برای کسانی که دستمزدهایی پایین تر از حد متوسط دارند هم طرح هایی را ایجاد کرده است تا از آن ها حمایت کند.

برخی از مشاغل در استرالیا هستند که درآمد های بسیاری دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد، دقت داشته باشید که متوسط میزان درآمد به صورت سالیانه ذکر شده است:

 • مهندس الکترونیک: ۱۲۳ هزار دلار؛
 • مهندس مکانیک: ۱۴۸ هزار دلار؛
 • مشاغل مدیریتی با مدرک کارشناسی: ۱۸۲/۶ هزار دلار؛
 • مشاغل مدیریتی با مدرک کارشناسی ارشد: ۲۷۵/۹ هزار دلار؛
 • حسابدار: ۷۷/۴ هزار دلار؛
 • مشاغل مربوط به حوزه‌ی نفت و گاز: ۱۳۵ هزار دلار؛
 • مدیران و کارکنان معدن: ۱۷۴ تا ۲۱۰ هزار دلار.

میتوان اینطور گفت کهدر واقع اخذ ویزای کار استرالیا کار آسانی است اگر شما در زمینه هایی که مورد نیاز است مهارت کافی را داشته باشید. استرالیا هرساله لیست جدیدی از مشاغل مورد نیاز خود را چاپ می کند که برخی از مشاغل از آن حذف شده اند و برخی دیگر به آن اضافه می شوند. طبق آخرین آپدیتی که در فوریه سال 2019 ارائه شده است مشاغلی که جز شغل های پرتقاضا در استرالیا محسوب می شوند به شرح زیر هستند:

معماران پروژه مدیران اجرایی مدیران توسعه کسب و کار تحلیلگرهای بازار دیجیتالی تحلیلگر مالی تجاری
مددکاران اجتماعی و معلمان دوران کودکی مدیران سایت،پروژه و قرارداد مدیران بخش منابع انسانی متخصصان امنیت شبکه و سایبری تحلیلگر داده‌ها

همچنین مشاغل دیگری هم هستند که برای اخذ ویزای 2019 میتوانید از طریق آن ها اقدام کنید:

وکیل مالکیت معنوی مربی پرواز خدمه ی پرواز مربی رانندگی مدیریت تئاتر و سینما تکنسین کشاورزی
ابرنامه ریز تعمیر و نگهداری پرورش دهنده اسب نقشه بردار کارمند سرویس اورژانس کارمند هنرهای باهمستان مدیریت مراکز تفریحی
مدیر پزشکی افسر رابط معلم های کارآموزی مدیر باشگاه تناسب اندام بهداشت کار دهان و دندان مدیریت کمپ

این لیست همچنین مشاغل بسیار بیشتری را در بر دارد که در یک بخش مجزا به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. مهاجرت به استرالیا همچنین از طریق اسپانسر کارفرما قابل انجام است. بدین ترتیب شما باید کارفرمایی را برای اینکه بتوانید کار کنید پیدا کنید و سپس او میتواند با تاییدیه ای شما را به اداره مهاجرت استرالیا بفرستد که در نهایت شما قادر خواهید بود ویزای کاری دریافت کنید.

امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

متقاضیانی که میخواهند اقدام به ارزیابی رایگان برای مهاجرت به استرالیا کنند می توانند از فرم هایی که به صورت آنلاین در وبسایت ما قرار گرفته است استفاده کنند. یا با مشاوران شرکت در این خصوص تماس بگیرند. این فرم در واقع شامل اطلاعاتی است که در نهایت با بررسی آن ها به شما خواهیم گفت که شانس مهاجرت شما تا چه حد زیاد است.

همچنین شما می توانید با مطالعه این صفحه با سیستم امتیاز بندی استرالیا بیشتر آشنا شوید.

چگونه به استرالیا مهاجرت کنم

قسمت سوم اقدام

هزینه اخذ ویزای استرالیا

یکی از رایج ترین عواملی که افراد هنگام مهاجرت به استرالیا مورد ارزیابی قرار می دهند هزینه های آن است. همانطور که گفته شد استرالیا جز گران قیمت ترین کشور های جهان است. به همین دلیل هم ممکن است. هزینه مهاجرت به این کشور اندکی از سایر کشورها بیشتر باشد.

بسته به نوع ویزایی که شما قصد دریافت آن را دارید. هزینه مهاجرت به استرالیا می تواند متفاوت باشد. این مقدار ممکن است که بین 200 تا 70000 دلار استرالیا باشد. هزینه های تحصیلی هم بسته به رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است. این میزان همیشه با مراکز آموزشی در کشور های اروپایی و آمریکایی در حال رقابت بوده است. در استرالیا حدود هزینه های زندگی 250 دلار در هفته برای دانش آموزان است. همچنین:

 • تحصیل در مقطع متوسطه معادل ۷۸۰۰ دلار تا ۳۰۰۰۰ دلار میباشد.
 • دوره های زبان انگلیسی حدود ۳۰۰ دلار در هفته میباشد.
 • مدارس دولتی و مراکز فنی حرفه ای معادل ۴۰۰۰ دلار تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال.
 • دوره مقدماتی دانشگاه foundation courses معادل ۱۵۰۰۰ دلار تا ۳۲۰۰۰ دلار کلی.
 • دوره لیسانس حدود ۱۵۰۰۰ دلار تا ۳۳۰۰۰ دلار در سال.
 • دوره فوق لیسانس حدود ۲۰۰۰۰ دلار تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال.
 • دوره دکتری حدود ۱۴۰۰۰ دلار تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال.
 • دوره MBA حدود ۱۹۰۰۰ دلار تا بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار کلی.

هزینه های زندگی هم در کشور استرالیا به شرح زیر است:

 • مواد غذایی حدود ۸۰ تا ۲۸۰ دلار در هفته
 • گاز و برق حدود ۳۵ تا ۱۴۰ دلار در هفته
 • تلفن و اینترنت حدود ۲۰ تا ۵۵ دلار در هفته
 • حمل و نقل حدود ۱۵ تا ۵۵ دلار در هفته

هزینه هایی که به صورت هفتگی برای اجاره واحدهای مسکونی در شهرهای مختلف در نظر گرفته شده است نیز به شرح زیر است:

 • شهر داروین ۴۶۰ دلار
 • شهر سیدنی ۴۶۰ دلار
 • شهر کانبرا ۴۴۰ دلار
 • شهر بریزین ۳۶۵ دلار
 • شهر ملبورن ۳۵۰ دلار
 • شهر پرت ۳۵۰ دلار
 • شهر ادلاید ۲۸۰ دلار
 • شهر هوبارت ۲۵۸ دلار

همچنین بسته به نوع ویزای دریافتی هزینه های درخواست برای ارزیابی ویزا چیزی بین 300 تا 1050 دلار خواهد بود. و هزینه امتحانات و آزمایشات پزشکی هم به این میزان اضافه خواهد شد.

هزینه ماهیانه زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در هر جایی از دنیا شامل هزینه مسکن، حمل و نقل، پوشاک، بهداشت و درمان و تفریح و سرگرمی می شود. بر این اساس به متوسط برخی هزینه های زندگی در مهاجرت به استرالیا اشاره شده است.

متوسط هزینه اجاره مسکن در استرالیا در یک هفته 200 تا 500 دلار

متوسط هزینه خوراک در استرالیا در یک هفته برای یک زوج 100 تا 150 دلار

متوسط هزینه حمل و نقل در استرالیا در یک هفته 50 تا 80 دلار

متوسط هزینه تسهیلات زندگی در استرالیا شامل آب، برق، گاز ، تلفن و اینترنت در یک هفته 100 تا 150 دلار

متوسط هزینه اتومبیل شخصی پس از خرید در یک هفته 150 تا 250 دلار

متوسط هزینه تفریح و سرگرمی در یک هفته 50 تا 100 دلار

متوسط هزینه پوشاک در یک هفته 200 تا 800 دلار

وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت می تواند خدمات قانونی مهاجرت به استرالیا را به کمک شما تسهیل نماید. برای آشنایی بیشتر با این خدمات می توانید صفحه وکیل مهاجرت به استرالیا را مطالعه نمایید.

احسان جهان اندیش
وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا به شماره ۱۶۸۰۴۴۴
فارغ التحصیل حقوق مهاجرت از دانشگاه ملی استرالیا
عضو انجمن مهاجرت استرالیا ۱۴۴۴۰

قسمت چهارم

شهروندی استرالیا

افراد پس از مهاجرت به استرالیا می توانند با اخذ شهروندی استرالیا از مزایای شهروندی بهره مند شوند و حقوقی کاملا برابر با شهروندان استرالیا دریافت کنند.

شرایط لازم برای اخذ شهروندی استرالیا

 • حداقل یکسال اقامت دائم در استرالیا
 • داشتن شخصیت موجه اجتماعی
 • تمایل به سکونت و زندگی در استرالیا

حقوق و مزایای شهروندی یا تابعیت استرالیا

 • فرصت کار در بخش های دولتی یا نیروی دفاعی استرالیا
 • حق رای در انتخابات مختلف کشور استرالیا
 • ثبت فرزندان متولد شده در خارج از کشور بر حسب نسب بعنوان تبعه استرالیا
 • دریافت پاسپورت استرالیایی
 • درخارج از کشور می توانید از حمایت دولت استرالیا برخوردار شوید
 • امکان ورود و خروج به استرالیا بدون محدودیت

آزمون شهروندی استرالیا

برای قبولی در این آزمون باید در زمینه جغرافیا، تاریخ، فرهنگ و سیاست استرالیا مطالعه دقیق داشته باشید و ضمنا در این آزمون سطح سواد انگلیسی افراد هم ارزشیابی می شود حاوی 20 سوال به زبان انگلیسی است که فرد باید 75 درصد سوالات را درست پاسخ دهد.

سوگند شهروندی استرالیا

پس از قبولی در آزمون شهروندی افراد ملزم هستند سوگند شهروندی یاد کنند این مراسم طوری برنامه ریزی می شود که افراد دسته جمعی در آن شرکت کنند و گاهی تعداد نفرات به چندین هزار نفر می رسد. دراین مراسم بومیان استرالیا به تازه واردها خوش آمد می گویند رهبران جامعه محلی و نمایندگان دولت طی سخنرانی مفهوم شهروندی استرالیا را توضیح می دهند و در ادامهمتن سوگند و در پایان سرود ملی دسته جمعی خوانده می شود.

تفاوت شهروندی استرالیا با اقامت دائم و موقت

اقامت موقت استرالیا: به دانشجویان، توریست ها و افرادی که دارای ویزای دائم در استرالیا نیستند اعطا می شود اجازه اقامت محدود و مشروط می باشد

اقامت دائم استرالیا: اجازه اقامت دائم استرالیا به شرط اینکه در هر 5 سال 2 سال فرد در استرالیا اقامت داشته باشد صادر می شود و به افراد مزایایی نظیر اقامت نامحدود استرالیا، استفاده از بیمه درمانی رایگان، استفاده از کمک هزینه های دولتی، تخفیف شهریه تحصیلی تعلق می گیرد.

اما افرادی که از شهروندی یا تابعیت استرالیا برخوردارند علاوه بر مزایایی که در بالا به آن اشاره شد می توانند بدون نگرانی از دست دادن حق شهروندی و اقامت استرالیا در خارج از مرزهای این کشور سکونت کنند. افرادی که دارای دو تابعیت هستند چنانچه مرتکب جرائم جنائی یا تروریستی شوند و یا اگر اسناد شهروندی را جعل کنند حق شهروندی شان توسط دولت لغو می شود.