بررسی هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا یکی از سوالهایی است که اغلب افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند از ما سوال میکنند. می توان گفت که هزینه مهاجرت به استرالیا که شامل هزینه های زندگی، هزینه ویزا، همچنین هزینه های تحصیلی یا آموزش زبان می شود با توجه به اینکه استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و همچنین سطح رفاه بالایی دارد اغلب بالاست.

اینطور گفته می شود که هزینه مهاجرت به استرالیا اغلب از کشورهایی مانند کانادا و آمریکا نیز بیشتر است. در این بخش می خواهیم هزینه های مهاجرت به استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم:

هزینه مهاجرت به استرالیا می تواند برای خانواده های مختلف متفاوت باشد. میتوان اینطور گفت که شرایط و عواملی که باعث می شود قیمت ها متفاوت شود در هزینه های کلی مهاجرت تاثیر گذار هستند. هر یک از افرادی که میخواهند به عنوان مهاجر به این کشور سفر کنند شرایط متفاوتی دارند که با توجه به استاندارد ها و همچنین الزامات خاص خود تعیین می شوند. هزینه های ویزا نیز بسیار متفاوت است و بستگی به نوع ویزایی دارد که میخواهید آن را دریافت کنید. این مقدار می تواند از 200 تا 70 هزار دلار استرالیا متفاوت باشد.

همچنین هزینه مهاجرت به استرالیا شامل موارد دیگری هم می شود که شما باید آنها را مورد بررسی قرار دهید:

 • هزینه های درخواست مهاجرت
 • هزینه های رفتن به استرالیا که شامل هزینه هواپیما، تاییدیه ویزا، هزینه حمل و نقل و .. می شود.
 • هزینه های مربوط به استقرار و زندگی در استرالیا
مهاجرت به استرالیا

هزینه های درخواست مهاجرت

هر برنامه ای که در زمینه مهاجرت به استرالیا چیده می شود دارای شرایط منحصر به فردی است که با سایرین متفاوت است. به این ترتیب ممکن است که هزینه های مشخصی هم برای شما در نظر گرفته شود که با سایرین متفاوت است. دقت داشته باشید که معمولا هزینه ها تا 30 روز پس از تاریخ نهایی شدن ثبت خواهند شد. هزینه هایی که برای شما ذکر می شوند در واقع برای تمامی اعضای خانواده خواهد بود که قصد مهاجرت دارند.

بودجه بندی برای هزینه مهاجرت به استرالیا

اگر شما هم میخواهید به استرالیا مهاجرت کنید، باید یک مبلغی را به عنوان بودجه اولیه برای این کار کنار بگذارید، این مبلغ شامل موارد زیر می شود:

برای درخواست ویزا:

 • آزمایش های پزشکی و اشعه ایکس (200 دلار اضافه برای هر نفر) (میانگین بین المللی)
 • تضمین های پلیس (10 دلار اضافه برای هر فرد )(میانگین بین المللی)
 • هزینه کپی و صدور کپی (30 دلار) (میانگین بین المللی)
 • هزینه ارسال اسناد و پرونده های درخواست به استرالیا (90 دلار) (میانگین بین المللی)
 • هزینه های بانکی که بین 20 تا 75 دلار استرالیا خواهد بود.
 • آزمون های زبان که همان آزمون IELTS است و به صورت میانگین برای هر نفر 350 دلار استرالیا خواهد بود.
 • هزینه های متفرقه که در این زمینه نیاز هستند 50 دلار

میتوان اینطور گفت که کل هزینه های مهاجرت برای افراد متخصص بین 7000 تا 12000 دلار استرالیا خواهد بود و برای افرادی که متخصص کسب و کار هستند بین 10000 تا 13000 دلار استرالیا است.

هواپیما و هزینه های جانبی

دقت داشته باشید که در نهایت هم ویزای شما نیاز به ارزیابی دارد. این بدین معنی است که شما باید حداقل دوبار به این کشور سفر کنید، یک بار برای تایید اعتبار ویزای خود و بار دیگر برای رسیدن به محل اقامت خود. ورود اولیه شما برای اعتبار ویزا به طول معمولا در 6 تا 8 ماه پس از اخد ویزا انجام می شود. شما همچنین میتوانید پس از اولین ورود خود تا زمان رسیدگی در استرالیا بمانید و یا میتوانید این کشور را ترک کنید و مجددا بازگردید.

دوره اولیه هزینه مهاجرت به استرالیا

زمانی که شما برای بار اول در استرالیا ساکن می شوید ممکن است که چندین هزینه برای استقرار خود نیاز داشته باشید. برای مثال میتوان گفت که هزینه های مربوط به اقامت و همچنین هزینه های مربوط به اتومبیل و خانوار را نیز باید حساب کنید. به طور کل پیشنهاد ما به شما این است که برای هزینه مهاجرت به استرالیا شما باید بین 15 تا 25 هزار دلار استرالیا را برای 3 ماهه اول استقرار خود در نظر داشته باشید.

اگر میخواهید در هر ماه استقرار خود پس از پرداخت میزان مالیات 4000 دلار استرالیا درآمد داشته باشید و یا میخواهید برای مسکن، غذا و یا خدماتی مانند حمل و نقل برنامه ریزی کنید باید از دستورالعمل های زیر استفاده کنید.

3 ماه اول = 3 × 4000 = 12000 دلار،

3 ماه بعد = 3 × 50٪ از هزینه های ماهانه مورد انتظار = 3000

6 ماه بعدی = 6 × 25٪ از هزینه های ماهانه مورد انتظار = 6000 دلار است

مجموع = 21000دلار

در نهای کل بودجه ای که جز هزینه مهاجرت به استرالیا به شمار می آید شامل موارد زیر است:

 • هزینه های درخواست ویزا
 • هزینه هایی که مربوط به درخواست شما می شود.

به طور کل با احتساب زیر، این میزان به شرح زیر خواهد بود. بدیهی است که اگر شما به عنوان یک فرد تنها به این کشور مهاجرت کنید هزینه هیا شما هم کمتر خواهد شد و در صورتی که خانواده باشید باید هزینه های بیشتری را بپردازید. دقت داشته باشید که اما مهاجرت به استرالیا به همراه خانواده میتواند امتیازات مثبتی را برای شما به همراه داشته باشد.

 • مهاجرت فردی :12 – 18000 دلار
 • زن و شوهر: 20 – 30000 دلار
 • خانواده 3 یا 4 نفره : 30 – 40،000 دلار
 • خانواده ی بیشتر از 5 نفر: بالاتر از 50000 دلار
هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین الملل

همانطور که میدانید، هزینه های تحصیلی هم در واقع جز هزینه مهاجرت به استرالیا به شمار می آید. مطابق آمارهایی که در این زمینه ارائه شده است هزینه های تحصیل حدود سالی 29235 دلار است. اما مطابق با آمارهایی که در این زمینه ارائه شده است هزینه های سالانه برای دانشجویان به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی ارشد : از ۲۰۰۰۰ دلار استرالیا ( ۱۶۰۰۰ دلار آمریکا ) تا ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا ( ۲۹۶۰۰ دلار آمریکا )
 • مقطع دکترا : از ۱۴۰۰۰ دلار استرالیا ( ۱۱۲۰۰ دلار آمریکا ) تا ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا ( ۳۹۶۰۰ دلار آمریکا )
 • هزینه سالانه برای یک مدرک بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد از ۳۲۶۴۰ دلار استرالیا ( ۲۶۱۳۵ دلار آمریکا ) و برخی از رشته های تحصیلی مانند هنر در مقطع کارشناسی و برای برنامه های تحصیلی لیسانس علوم پایه ، علوم پزشکی در حدود ۴۳۰۶۳۲ دلار استرالیا ( ۳۴۹۰۰ دلار آمریکا )
 • همچنین در این دانشگاه هزینه سالانه برای مقطع لیسانس در حدود ۳۲۶۴۰ دلار استرالیا ( ۲۶۱۰۰ دلار آمریکا و برای مقطع فوق لیسانس در حدود ۴۳۶۳۲ دلار استرالیا ( ۳۴۹۰۰ دلار آمریکا ) برای دانشجویان بین الملل تخمین زده شده است .
 • برنامه های PHD به طور تقریبی ۳۹۰۲۴ دلار استرالیا ( ۳۰۲۰۰ دلار آمریکا ) مشابه با مقطع فوق لیسانس می باشد ، اما مقطع دکترای پزشکی و جراحی در حدود ۷۲۴۸۰ دلار استرالیا ( ۵۸۰۰۰ دلار آمریکا ) می باشد .

هزینه زندگی در استرالیا

یکی دیگر از مواردی که در هزینه مهاجرت به استرالیا به میان می آید هزینه های زندگی در یک کشور است. با توجه به شرایطی که در این کشور وجود دارد، هزینه های زندگی برای هر فرد تقریبا 19830 دلار استرالیا در سال است. هزینه مهاجرت به استرالیا برای دانشجویانی که قصد زندگی متاهلی در این کشور دارند نیز 6940 دلار بیشتر است.

سایر هفتگی هزینه ها عبارتند از :

 • مواد غذایی و غذا خوردن : از ۸۰ دلار تا ۲۸۰ دلار استرالیا ( یا ۶۳ تا ۲۲۰ دلار آمریکا )
 • گاز و برق : از ۳۵ دلار تا ۱۴۰ دلار استرالیا ( یا ۲۸ تا ۱۱۰ دلار آمریکا )
 • اینترنت و تلفن : از ۲۰تا ۵۵ دلار استرالیا ( یا ۱۶ تا ۴۴ دلار آمریکا )
 • حمل و نقل عمومی : از ۱۵ تا ۵۵ دلار استرالیا ( یا ۱۲ تا ۴۴ دلار آمریکا )
 • سرگرمی : از ۸۰ تا ۱۵۰ دلار استرالیا ( یا ۶۴ تا ۱۲۰ دلار آمریکا )

به طور کل هزینه مهاجرت به استرالیا و زندگی در آن بسته به عوامل گوناگونی است، برای مثال میتوان گفت که در شهرهایی مانند سیدنی هزینه زندگی از سایرین بیشتر است و این در حالی است که شما در شهری مانند آدلاید میتوانید هزینه های کمتری را پرداخت کنید. به طور کل اگر بخواهیم هزینه مهاجرت به استرالیا را همراه با زندگی مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این هزینه ها شامل موارد زیر است:

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه های مربوط به مسکن در استرالیا

در استرالیا اینطور است که شما به صورت هفته ای اجاره را پرداخت می کنید. خانه هایی که در استرالیا هستند معمولا به صورت ویلا و آپارتمان هستند. همچنین اجاره خانه به عوامل متفاوتی هم بستگی دارد. برای مثال خانه هایی که اتاق خواب ندارند با قیمت های کمتری ارائه می شوند و خانه هایی که اتاق خواب های زیادتری دارند ممکن است که به صورت مشترک اجاره داده شوند. در هر صورت، شما میتوانید با 190 تا 340 دلار در هفته، خانه ای را اجاره کنید. هزینه های مربوط به مسکن، بخش اعظم هزینه مهاجرت به استرالیا را تشکیل می دهند.

 هزینه های خورد و خوراک

میتوان اینطور گفت که هزینه های خوراک برای یک زوج در استرالیا در هفته بین 80 تا 120 دلار استرالیا خواهد بود. در واقع استرالیا هم اکنون دوازدهمین کشور جهان از لحاظ هزینه های زندگی به شمار می آیند.  آخرین ارزیابی هایی که در این زمینه انجام گرفته است نشان می دهد که همچنان هم هزینه های زندگی در استرالیا در حال کاهش است. پران ترین شهر استرالیا هم اکنون سیدنی است که در رتبه 42 ام قرار دارد. همچنین سیدنی و ملبورن از محبوب ترین مقصد برای مهاجرت به این کشور هستند.

نرخ مسکن

زمانی که صحبت از هزینه مهاجرت به استرالیا به میان می آید به طور قطع مسکن یکی از مهم ترین نکات است. قیمت مسکن در این کشور بسیار متفاوت است. سیدنی جز گران ترین شهر های استرالیا از نظر خرید مسکن شناخته شده است.و پس از آن میتوان به ملبورن اشاره کرد. در این میان آدلاید جز شهرهای متوسط است. در بین تمامی ایالت ها و شهر های، هوبارت از جمله مقرون به صرفه ترین به شمار می آید.

معمولا اینطور است که هزینه مواد غذایی و پوشاک در این کشور بسیار مناسب و معقول است اما امکانات اساسی از جمله برق و گاز و اینترنت در یک آپارتمان دو خوابه چیزی بالغ بر 350 دلار در ماه خواهد شد که گران است.

هزینه حمل و نقل عمومی در استرالیا

زمانی که هزینه مهاجرت به استرالیا را مورد بررسی قرار می دهید از هزینه حمل و نقل غافل نشوید. در واقع باید بدانید که سیستم حمل و نقل در این کشور بسیار عالی است. سیدنی به عنوان محبوب ترین شهر استرالیا دارای سیستم های راه آهن، اتوبوس و همچنین کشتی است که شما با داشتن یک کارت حمل و نقل میتوانید از آن ها استفاده.

سلامت و تندرستی

در ادامه بحث هزینه مهاجرت به استرالیا می توان به سیستم بیمه اشاره کرد. در واقع سیستم سلامت استرالیا در سطح عالی قرار دارد. شهروندانی که سیتیزن هستند دسترسی کامل به خدمات بیمه دارند که معمولا هزینه های آن را از طریق سیستم های مالیاتی پرداخت می کنند. مبلغی که شما برای بیمه خود پرداخت میکنید مبلغی متفاوت است که به محل زندگی شما بستگی دارد. میتوان اینطور گفت که این هزینه از ماهی 43 دلار شروع می شود و به ماهی 1150 دلار می رسد. مهاجران هم بسته به شرایط خود میتوانند از این خدمات عمومی استفاده کنند. از این رو میتوان گفت که هزینه مهاجرت به استرالیا زمانی که صحبت از بیمه به میان می آید بیشتر هم خواهد شد.

هزینه های سرگرمی

اگر شما هم به دنبال سرگرمی های مختلف در این کشور هستید باید بدانید که قیمت بلیط تئاتر در این کشور 39 دلار استرالیاست که به نسبت گران است. همانطور که تاکنون دیدید، با توجه به اینکه قیمت بسیاری از چیزهای دیگر هم در استرالیا گران است اما درآمد شما نیز به همین میزان بیشتر خواهد شد. همچنین می توان گفت که کیفیت زندگی هم در استرالیا بالاتر است و به همین دلیل یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران انتخاب شده است. در واقع میتوان گفت که هزینه مهاجرت به استرالیا شامل این نوع هزینه ها هم خواهد شد.

در نهایت می توان گفت که هزینه مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور شاید نسبت به کشورهای دیگر بیشتر باشد اما به طور قطع ارزش آن را خواهد داشت و شما میتوانید در رفاه و آسایش کامل زندگی کنید. شما برای برآورد کردن دقیق هزینه ها میتوانید از یک وکیل خبره در این زمینه کمک بگیرید.