چرا وکیل مهاجرت ؟ وکیل مهاجرت به استرالیا چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که می دانید امروزه یکی از آسان ترین کارهایی که می توانید برای مهاجرت انجام دهید این است که از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید. دقت داشته باشید که مهاجرت پروسه ی پیچیده و پراسترسی دارد و ممکن است که شما در این راه با مشکلاتی روبرو شوید که حل کردن آن تنها با کمک یک وکیل مهاجرت خبره بر می آید.

همکاری با وکیل مهاجرت استرالیا

در این صفحه میخوانید:

 • وکیل مهاجرت به چه معناست؟
 •  تعریف رسمی وکیل مهاجرت
 • آیا وکیل مهاجرت استرالیا الزامی است؟
 • ویژگی های وکیل مهاجرت  استرالیا
 • وکیل مهاجرت به استرالیا  و پیروی از code of conduct
 • وکیل مهاجرت استرالیا دسترسی به منابع تفسیر قانون استرالیا دارد.
 • وکیل مهاجرت استرالیا امکان دسترسی به کانون وکلای مهاجرت استرالیا MIA دارد.
 • وکیل مهاجرت استرالیا بیمه اجباری برای تضمین خسارت دارد.
 • یک وکیل متعهد در زمینه مهاجرت ریسک پرونده شما را کاهش می دهد.
 • چگونه بفهمیم که وکیل مهاجرت ما رجیستر شده است یا خیر؟
 • نکات طلایی در مورد قرارداد با وکیل مهاجرت
 • آیا با وکیل مهاجرت استرالیا عضو سازمان MARA اقدام می کنید؟
 • در صورت بستن قرارداد با وکیل، آیا او پرونده شما را همراه با کد وکالت ارسال می کند؟
 • . آیا پرونده شما همراه با کد وکالت ارسال خواهد شد؟
 • اما چگونه می توان فهمید که پرونده توسط وکیل ارسال شده است یا خیر؟
 •  آیا شما پیش از اینکه قراردادی را در این زمینه عقد کنید با وکیل صحبت کرده اید؟
 •  آیا پرونده شما شخصا توسط وکیل مهاجرت به استرالیا انجام می شود ؟‌
 •  وکیل شما چقدر در موارد جزیی برای شما قابل دسترس است؟
 •  ارتباط دوستانه و راحتی شما با وکیل مهاجرت تا چه حد است؟
 • اگر از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید، هزینه های شما به چه صورت خواهد بود؟

وکیل مهاجرت به چه معناست؟

در ابتدا باید بدانید که وکیل مهاجرت در واقع به چه کسی گفته می شود و چه خصوصیاتی دارد؟

به طور حتم می دانید که شرایط مهاجرت به استرالیا هم اکنون تغییر کرده است و در این حال ممکن است که شما ندانید که فرم خود را براساس قوانین جدید تنظیم کنید یا قوانین قبلی، آیا می خواهید که در این راه از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید تا بتوانید به صورت دقیق این پروسه را به پایان برسانید؟

در این بخش با ما همراه باشید تا به تمامی سوال هایتان در این زمینه پاسخ دهیم.

دقت داشته باشید که برخی از افراد هستند که تحت عنوان وکیل مهاجرت از آنها یاد می شود اما اینگونه افراد در واقع کسانی نیستند که به صورت آکادمیک در این زمینه تحصیل کرده باشند بلکه افرادی اند که دارای یک رزومه خاص و تجربه در این زمینه می باشند. ممکن است که حتی فردی که تحصیلاتی به غیر از وکالت دارد خود را وکیل مهاجرت بنامد.

اقامت دائم استرالیا با اسمارت میگریشن

باید بدانید که مهاجرت به نوبه خود دارای زیر و بم هایی است که این امر را پیچیده تر از آن چیزی می کند که شما تصور می کنید.

برای اینکه بتوانید نیاز به وکیل مهاجرت به صورت آکادمیک را بهتر درک کنید باید بگوییم که آیا تاکنون دیده اید که برای یک مسئله داخلی که شامل یک دعاوی می شود تا چه حد نیاز به یک وکیل حس می شود و ممکن است که تخصص در این زمینه حرف اول را بزند؟

زمانی که پای مهاجرت به میان می آید در واقع این نیاز به تخصص چندین برابر می شود. مهاجرت به نوبه خود یکی از شاخه های رشته حقوق بین الملل است که به موضوع های مختلفی از جمله اخذ تابعیت، اقامت و روادید و امثال آن می پردازد.

باید بدانید که در این زمینه قوانین زیادی وجود دارد که به خروج ایرانیان از کشور، اخذ تابعیت و امور مرتبط با اقامت مرتبط است. اگر شما حقوق نخوانده اید و اگر یک نفر از شما بپرسد که چطور یک فرد کانادایی یا استرالیایی می تواند با یک ایرانی ازدواج کند چه پاسخی می دهد؟

آیا همین که شما به عنوان یک شهروند در ایران زندگی می کند باعث می شود تا بتوانید به این سوالات پاسخ دهید؟ آیا شما همه حقوق ایرانیان را می دانید؟ آیا می توانید به مسائلی پاسخ دهید که در این زمینه مطرح می شوند و مرتبط با تابعیت و اقامت ایرانیان در سایر کشور ها هستند؟

آیا به عنوان یک شهروند، می توانید برای یکی از افراد خانواده و یا نزدیکان خود شرایطی را فراهم کنید که به کشوری مانند استرالیا مهاجرت کند؟ اگر پاسخ شما منفی است در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

به طور قطع اگر شما هم این سوالات را از یک شخصی که در کشورهای دیگری زندگی می کند بپرسید نمی توانید به پاسخ قطعی برسید.

اینکه یک فرد اقامت و تابعیت یک کشور را دارد نشان دهنده این نخواهد بود که می تواند حقوق این کشور را برای شما شرح دهد.

شخصی که در خصوص امور مهاجرتی استرالیا فعالیت می کند نه تنها باید به قوانین مهاجرتی کاملا اشراف داشته باشد بلکه باید برای ارتباط با افراد از فرهنگ های مختلف حداقل به دو زبان زنده دنیا کاملا مسلط باشد..

وکیل مهاجرت به استرالیا

احسان جهان اندیش

جهت اطلاع از آخرین شرایط مهاجرت به استرالیا با ما تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر در مورد احسان جهان اندیش را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

زمانی که پای مهاجرت به میان می آید در واقع این نیاز به تخصص چندین برابر می شود. مهاجرت به نوبه خود یکی از شاخه های رشته حقوق است که به موضوع های مختلفی از جمله اخذ تابعیت، اقامت و روادید و امثال آن می پردازد.

زمانی که شما به عنوان یک فرد علاقه مند به مهاجرت هستید قدم اول این است که ببینید آیا فردی که به عنوان وکیل انتخاب کرده اید توانایی این را دارد که به سوالات شما پاسخ دهد یا خیر؟

بهتر است که از او پرسید آیا درس حقوق مهاجرتی خوانده است که خود را در این زمینه ماهر می داند؟

آیا فردی که به شما می گوید توانایی کمک به شما را در زمینه مهاجرتی دارد به زبان انگلیسی و یا زبان های دیگر واقف و مسلط است؟ و آدرس وب سایت او را بپرسید.

متاسفانه امروزه بازار مهاجرت توسط کسانی به دست گرفته شده است که بیشتر نقش دلال را دارند تا نقش وکیل مهاجرت. آن ها خود به شخصه کاری برای شما انجام نخواهند داد و حتی توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارند.

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت هستید باید بدانید که در واقع با وکیل اصلی مشورت کنید. این امر حتی  اگر هیچ فایده ای برای شما نداشته باشد حداقل هزینه کمتری را در بر خواهد داشت. دقت داشته باشید که فردی که به عنوان یک وکیل مهاجرت فعالیت می کند در واقع به شما پاسخ های صادقانه ای در این زمینه ارائه می کند.

اگر شما یک وکیل مناسب نداشته باشید، چه بسا در عین اینکه کارتان انجام نمی شود با هزار و یک مشکل دیگر هم روبرو خواهید شد که به طور قطع توانایی حل آنها را به صورت شخصی ندارید. این شما هستید که تصمیم می گیرید وکیل شما چه کسی باشد و چه خدماتی را به شما ارائه می دهد، پس همواره به دنبال بهترین باشید چرا که لایق آن هستید!

قرارداد وکیل مهاجرت

تعریف وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت که به آن کارشناس یا مشاور امور مهاجرت هم گفته می شود در واقع شخصی است که وکالت مهاجرت را به صورت آکادمیک دنبال کرده است. این شخص اخلاق و دیگر شخصیت های مربوط به حقوق مهاجرت را به صورت مشهود در ویژگی های خود دارد. دقت داشته باشید که این ما هستیم که تعیین می کنیم کدام وکیل مهاجرتی ما را یاری کند. آیا شما می خواهید برای امور مهاجرت، اقامت، تابعیت، اعزام دانشجو و امثال آن با یک وکیل مشورت کنید؟

آیا در نظر دارید که در این راه از یک وکیل مهاجرت سوال کنید یا از اشخاصی که به صورت غیر مرتبط در این زمینه فعالیت می کنند؟ به طور قطع شما هم می خواهید که پاسخ صحیح به سوال های خود را داشته باشید پس بهتر است که از یک وکیل حاذق در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید پروسه استرس زای مهاجرت را بدون هیچ مشکلی به پایان برسانید.

آیا وکیل مهاجرت استرالیا برای مهاجرت الزامی است؟

سوالی که در آغاز فرآیند مهاجرت ممکن است برای هر کسی پیش بیاید این است که آیا شما در آغاز و در طول این پروسه به یک وکیل مهاجرت نیاز دارید یا خیر؟ در این حال ممکن است که از خود بپرسید که آیا باید مدارک و پرونده خود را برای این وکلا ارسال کنید یا خیر؟

پاسخ به این سوال منفی است. شما ابدا مجبور نیستید که در این زمینه از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید و حتی ممکن است که در پروسه مهاجرتی خود نیاز به یک وکیل پیدا نکنید. اما اگر شما هم مانند بسیاری از افراد دیگری در این زمینه سردرگم هستید که آیا وکیل مهاجرت می تواند به شما کمک کند یا خیرتا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید تصمیم بگیرید.

ویژگی های وکیل مهاجرت برای کشور استرالیا

وکیل مهاجرت به ویژه برای کشورهایی مثل استرالیا باید دارای ویژگی های خاصی باشد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وکیل مهاجرت استرالیا باید مورد تایید اداره مهاجرت باشد.

در واقع میتوان اینطور گفت که وکیل مهاجرت تنها فردی است که در اداره مهاجرت استرالیا جز مراجع مورد اعتماد به شمار می آید. طبق قوانین استرالیا تنها کسانی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند که در امور مهاجرتی مورد تایید دولت استرالیا باشند. رجیستر بودن وکیل مهاجرت این امر را نشان می دهد که در واقع این فرد دارای اقامت استرالیاست و همچنین به صورت آکادمیک در زمینه حقوق و یا حقوق مهاجرت تحصیل کرده است. پس طبق قوانین استرالیا تنها این افراد می توانند به شما کمک کنند. در واقع استرالیا با وضع کردن این قانون کمک بسیار بزرگی به مهاجرین کرده است چرا که افراد می توانند قبل از عقد قرارداد خود از رسمی بودن وکیل مهاجرت مورد نظر مطمئن شوند.

طبق قوانین زیر، شخصی که وکیل مهاجرت به استرالیا نیست در صورت عقد هرگونه قرارداد در این زمینه با مشکلات زیر رو به رو خواهد شد:

قانون شماره 283 بند 1

از جمله قوانین مهاجرت به استرالیا می توان این نکته را گفت که اگر وکیل مورد نظر شما وکیل رسمی نباشد نباید این فرد به دروغ خود را وکیل مهاجرت بنامد چرا که در این صورت جریمه آن دو سال زندان خواهد بود.

قانون شماره 284

این قانون اینطور بیان می کند که اگر کسی وکیل رسمی برای مهاجرت به استرالیا نباشد، اجازه تبلیغات هم در این زمینه نخواهد داشت و برای این کار جریمه ای مطابق با دوسال زندان تعیین شده است.

قانون شماره 281 بند 1

کسی که به صورت رسمی وکیل مهاجرت به کشور استرالیا نیست حق ندارد تا در این زمینه فعالیت کند. در غیر این صورت اگر فرد پولی از کسی دریافت کند که شرط آن اخذ ویزای استرالیا باشد تا 10 سال جریمه زندان خواهد داشت.

دفتر وکیل مهاجرت در سیدنی

وکیل مهاجرت به استرالیا  و پیروی از code of conduct

در واقع اینکه به شما میگوییم وکیل مهاجرت به استرالیا باید فردی باشد که در این زمینه رجیستر شده باشد همین مفهوم را به شما می رساند.

به ثبت رسیدن یک وکیل مهاجرت در واقع به این معناست که آن فرد باید تمامی مواردی که در قوانین مربوط به دفترچه code of conduct  گفته شده است را رعایت کند. در این دفترچه تمامی حق و حقوق و همچنین نحوه رفتار و کلام با مشتری ها نیز گفته شده است.

در واقع اینطور گفته می شود که فردی که به عنوان وکیل مهاجرت استرالیا فعالیت می کند باید در شغل و حرفه خود اخلاق را رعایت کند.

وکیل مهاجرت استرالیا دسترسی به منابع تفسیر قانون در زمینه مهاجرت به استرالیا دارد.

وکیل مهاجرت در واقع شخصی است که به قوانین مهاجرت دسترسی دارد. او میتواند پرونده را از نگاه افسری که قرار است این کار را انجام دهد مورد بررسی قرار دهد.

همچنین در منابع تفسیر قانون تمامی بندهایی که توسط قانون تشریح شده است را می تواند بررسی کند و به طور کل می تواند از دیدگاه افسر پرونده، به پرونده مهاجرت شما نگاه کند و حتی قادر است تا حدودی تصمیم گیری او را نیز پیش بینی کند.

اینکه فرد از این نکات آگاهی داشته باشد در واقع به وکیل مهاجرت کمک می کند تا بتواند از دیدگاه افسر پرونده کم و کسری های پرونده را نیز در نظر بگیرد و یک پرونده کامل و جامع با امکان قبول شدن ارائه دهد.

وکیل مهاجرت استرالیا از تغییراتی که در زمینه قوانین مهاجرت ایجاد می شود آگاه است.

معمولا اینطور است که قوانینی که مربوط به مهاجرت هستند به سرعت در حال تغییر اند. در این حال تنها کسی که می تواند به شما کمک کند وکیل مهاجرت است چرا که مطلع بودن از آخرین قوانین مهاجرت در واقع جز ویژگی های فردی است که در این زمینه فعالیت می کند.

این کار برای افرادی که به صورت غیررسمی در این زمینه فعالیت می کنند سخت می باشد و همین هم شاید باعث شود که افراد غیر مطلع نتوانند این کار را دقیق و به خوبی وکیل های رسمی مهاجرت انجام دهند.

دقت داشته باشید که وکیل مهاجرت به استرالیا در واقع فردی است که علاوه بر هزینه، وقت و همچنین انرژی زیادی را صرف می کند تا در دوره های اجباری که در این زمینه برگزار می شود شرکت کند.

این دوره ها معمولا به صورت اجباری برگزار می شوند و کسانی که می خواهند در زمینه امور مهاجرتی فعالیت کنند همواره به دنبال شرکت در این دوره ها هستند چرا که باید آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به استرالیا را بدانند.

به عنوان مثال در این زمینه میتوان سازمان MARA  را نام برد. این سازمان دولتی سالانه مدارک وکلای مهاجرت را بررسی می کند و آن ها را اجبار می کند تا در دوره هایی که به منظور به روز رسانی اطلاعات برگزار می شود شرکت کنند. در غیر اینصورت مدارک اینگونه وکلای مهاجرت تایید نخواهد شد و ادامه کار با آن ها نیز تمدید نمی شود.

وکیل مهاجرت استرالیا امکان دسترسی به کانون وکلای مهاجرت استرالیا MIA دارد.

یکی از امکاناتی که وکیل مهاجرتی استرالیا در دست دارد این است که میتواند در انجمن مهاجرت استرالیا هم عضو شود. دقت داشته باشید که با عضویت در انجمن وکلای مهاجرت استرالیا وکیل می تواند از تمامی موارد پیچیده ای که در این زمینه وجود دارد آگاه شود.

درصورتی که شما نیاز به مشورت بیشتر هم داشته باشید، بدون اینکه نام شما ذکر شود می تواند از افرادی که به صورت خبره در این زمینه فعالیت می کنند و همچنین کسانی که دارای کرسی های مختلف هستند و سابقه کاری آن ها هم بالای 29 سال در امر مهاجرت است کمک بگیرد.

بدین ترتیب، پرونده شما به بهترین حالت ممکن پیش خواهد رفت و امکان رفتن برای شما چندین برابر خواهد شد.

همچنین دوره هایی که توسط انجمن وکلای مهاجرت استرالیا برگزار می شود نیز از جمله دوره هایی است که یک وکیل مهاجرت می تواند با شرکت در آن ها و اطلاع از آخرین قوانین به خوبی در این زمینه فعالیت کند.

وکیل مهاجرت استرالیا بیمه اجباری برای تضمین خسارت دارد.

باید بدانید که طبق قوانینی که در این زمینه ارائه شده است، شخصی که به عنوان وکیل مهاجرت فعالیت می کند باید بتواند خود را بیمه کند. وکیل مهاجرت استرالیا باید قادر باشد تا در صورتی که خطائی از جانب وکیل به پرونده وارد شود بتواند آن را از طریق بیمه خود پرداخت کند.

این بدین معناست که اگر شما فرد درست را انتخاب کرده باشید می توانید خسارت خود را دریافت کنید و بیمه تمامی خسارات شما را پرداخت خواهد کرد. مرجع رسیدگی به این پرونده ها هم سازمان MARA  است که به شما کمک می کند تا بتوانید در این زمینه تمامی خسارات خود را دریافت کنید.

یک وکیل متعهد در زمینه مهاجرت ریسک پرونده شما را کاهش می دهد.

در واقع باید بدانید که اگر شما به عنوان یک فردی که قصد مهاجرت دارد توانایی این را ندارید که تمامی اطلاعات و قوانین مربوطه را مطالعه کند،

فردی که تحت عنوان وکیل مهاجرت فعالیت می کند میتواند به شما در این امر کمک کند تا شما بتوانید کار خود را با ریسک کمتر انجام دهید.

این در حالی است که شما به جای تلف کردن وقت خود روی خواندن وضعیت های مهاجرتی می توانید از وکیل مهاجرت خود بخواهید که مسئولیت این کارها را بر عهده بگیرد و شما بیشتر وقت خود را روی رشته تخصصی خود بگذارید.

در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی براساس اینکه اطلاع کاملی از وضعیت پرونده های موجود نداشته اند، با یک سری اشتباهات کوچک خود را در خطرهای بزرگی انداخته اند که بیرون آمدن از آن ها غیر ممکن بوده است. این افراد معمولا هم در نهایت نتیجه مطلوب را کسب نخواهند کرد.

دقت داشته باشید که زمانی که در جست و جوی وکیل مهاجرت مناسب خود هستید به کلمه متعهد دقت کنید. شاید تصور کنید که استفاده از این کلمه در واقع چه عواقبی برای شما خواهد داشت.

دقت داشته باشید شخصی که یک وکیل متعهد است در واقع به شما کمک می کند تا این پروسه را آسان تر طی کنید.

ما به شما توصیه می کنیم که قبل از اینکه هرگونه تعهدی بین خودتان و وکیل مهاجرت به صورت حضوری یا به صورت تلفنی با وکیل مهاجرت استرالیا صحبت کنید و نکاتی که از آن ها نگرانید را به او متذکر شوید. در این صورت می توانید شناخت بهتری نسبت به این فرد داشته باشید و در عین حال او را مورد ارزیابی قرار دهید.

اینطور گفته می شود که شرکت مارا از شما حمایت خواهد کرد اما در واقع این حمایت به این معناست که پرونده شما از پورتال وکیل مهاجرت استرالیا فرستاده شده باشد.

اگر شما نمی دانید که آیا پرونده شما فرستاده شده است یا خیر می توانید این مبحث را به صورت کاملا مستقیم با اداره مهاجرت در میان بگذارید و مطمئن باشید که این سازمان در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

چگونه بفهمیم که وکیل مهاجرت ما رجیستر شده است یا خیر؟

نخستین کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت رسمی مارا مراجعه کنید. دقت داشته باشید که اداره مهاجرت استرالیا نظارت بر این بخش را برعهده دارد.

پس از اینکه به این سایت مراجعه کردید میتوانید از منویی که در سمت راست وجود دارد، نام و نام خانوادگی وکیل خود را مورد جست و جو قرار دهید.

دقت داشته باشید که باید نام او را به صورت لاتین سرچ کنید.

اگر وکیل شما، جز وکیل های رجیستری شده باشد، تمامی عکس و اطلاعات او در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما می توانید این اطلاعات را پیگیری کنید.

در نهایت می توانید مطمئن شوید که وکیل مهاجرت شما، یک وکیل رسمی در این زمینه است و توانایی و همچنین صلاحیت لازم را در این زمینه داراست.

وکیل مهاجرت

نکات طلایی در مورد قرارداد با وکیل مهاجرت

آیا تمام وکلایی که شما می شناسید با یک هزینه کار می کنند و یا با توجه به اینکه همه آن ها برای مهاجرت به استرالیا کار می کنند یک مبلغ یکسان را دریافت خواهند کرد؟

آیا میزان هزینه ای که می پردازید در کیفیت نهایی کار شما دخیل خواهد بود؟ در قیمت گذاری وکیل مهاجرت باید چه نکاتی را بدانید؟ با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

آیا با وکیل مهاجرت استرالیا عضو سازمان MARA اقدام می کنید؟

همانطور که گفته شد، اگر شما پرونده خود را همراه با اسم یک وکیل مهاجرت ارسال کنید، در صورتی که خطائی توسط وکیل برای پرونده شما پیش بیاید شما می توانید تمامی پول خود را از طریق بیمه سرمایه گذار دریافت کنید. دقت داشته باشید که در غیر این صورت شما حق پیگیری را نخواهید داشت.

اگر شما می خواهید با افرادی که در سازمان مارا عضویت ندارند فعالیت کنید، باید بدانید که در صورت هرگونه مشکل، هیچ اداره ای پاسخگوی شما نخواهد بود و نمی توانید به هیچ طریقی پیگیری قانونی انجام دهید.

در صورت بستن قرارداد با وکیل، آیا او پرونده شما را همراه با کد وکالت ارسال می کند؟

دقت داشته باشید، حتی اگر با وکیلی قرارداد ببندید که جز ماراست، باز هم باید تمام توجه خود را حین ارسال مدارک جمع کنید.

وکلا در واقع موظف هستند تا مدارک شما را از پورتال های شخصی خود ارسال کنند. این پورتال ها از طریق اداره مهاجرت استرالیا در اختیار آنها قرار داده می شود و اسم آن ها در این پورتال ثبت شده است.

باید توجه کنید در صورتی که وکیل مورد نظر شما، پرونده را از پورتال شخصی خود ارسال نکند در واقع پرونده شما به صورت رسمی ارائه نشده است و شما نمی توانید در صورت بروز مشکل اقدامی انجام دهید

وکیل مهاجرت

اما چگونه می توان فهمید که پرونده توسط وکیل ارسال شده است یا خیر؟

شما می توانید این کار را به آسانی انجام دهید.

در واقع شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان ارزیابی کننده مدارک بفهمید که آیا وکیل پرونده شما را ارسال کرده است یا خیر.

برای این کار تنها کاری که باید بکنید این است که یک ایمیل ارسال کنید و سوال خود را در این زمینه بپرسید. پاسخ شما معمولا به فاصله چند روز ارسال خواهد شد.

 آیا شما پیش از اینکه قراردادی را در این زمینه عقد کنید با فرد مورد نظر به صورت حضوری یا آنلاین صحبت کرده اید؟

در واقع مهم ترین نکته ای که در انتخاب وکیل حائز اهمیت است به طور حتم  این است که وکیل شما تا چه حد خبره و حرفه ای است.

بهترین راهی که می توانید از آن برای تشخیص این موضوع استفاده کنید این است که چه به صورت حضوری و یا آنلاین حداقل 45 الی یک ساعت با وکیل خود صحبت کنید.

در این مکالمه، معمولا نکاتی مطرح می شود که وکیل آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. در این مورد معمولا این نکته هم مورد بررسی قرار می گیرد که تا چه حد پرونده شما قابل انجام است. شما می توانید در این زمینه به راحتی تشخیص دهید که آیا وکیل شما به اندازه کافی روی پرونده تسلط دارد یا خیر.

 آیا پرونده شما شخصا توسط وکیل مهاجرت به استرالیا انجام می شود؟

آیا می دانید که نحوه آماده سازی مدارک به چه صورت است؟ آیا با ریزه کاری هایی که در این زمینه باید رعایت کنید آشنایی دارید؟

آیا تمامی این کارها توسط وکیل مهاجرت انجام می شود یا خیر؟ منظور ما در اینجا ارتباط مستقیم شما با وکیل مهاجرت است.

باید ببینید که بستن پرونده شما و روند آن توسط وکیل مهاجرت چگونه انجام می شود. در نهایت این را هم در نظر داشته باشید که هر چقدر وکیل شما به جزئیات پرونده شما بیشتر آشنا باشد به طور حتم توانایی بیشتری برای ایجاد خلاقیت در قبولی آن خواهد داشت.

 وکیل شما چقدر در موارد جزیی برای شما قابل دسترس است؟

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که وکیل شما تا چه حد در دسترس شماست و شما تا چه حد می توانید به آسانی با او ارتباط برقرار کنید. اینکه این ارتباط تا چه حد سریع برقرار می شود هم یکی از فاکتورهای مهم است.

اگر شما بتوانید با وکیل خود به صورت حضوری یا تلفنی ارتباط برقرار کنید باعث راحتی کار شما در ادامه این روند خواهد شد. دقت داشته باشید که این دسترسی برای متقاضیانی که می خواهند اقدام به مهاجرت کنند بسیار مهم است چرا که روی کیفیت اطلاعاتی که او جمع آوری می کند تاثیر مستقیم دارد. همچنین در آرامش روحی متقاضیان نیز تاثیر بسیاری دارد.

 ارتباط دوستانه و راحتی شما با وکیل مهاجرت تا چه حد است؟

آماری که از پرونده های موفق در این زمینه به دست رسیده است اینطور نشان می دهد که اخلاق خوب وکیل شما می تواند تا حد بسیار زیادی در پیشروی پرونده موثر باشد.

اگر از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید، هزینه های شما به چه صورت خواهد بود؟

هم اکنون که تمامی آیتم های بالا را مورد بررسی قرار داده اید نوبت به هزینه می رسد.

این نکته هم یکی از مهم ترین نکته هایی است که باید به آن دقت کنید. به نظر شما هزینه کمک گرفتن از یک وکیل چند درصد از هزینه های شما را تشکیل می دهد؟

کاری که شما باید بکنید این است که هزینه وکیل مهاجرت را بپرسید؟

پرونده های مهاجرتی با هم متفاوت هستند و نسبت به نوع ویزایی که قصد دارید اقدام کنید هزینه ها متفاوت خواهد بود. معمولا وکلا نسبت به زمانی که باید برای آماده سازی هر پرونده صرف کنند هزینه های خود را مشخص می‌کنند که این مبالغ نسبت به تجربه و موفقیت‌های وکلا متغیر است.