همه چیز درباره ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا امروزه شرایط سخت تری برای اخذ دارد. شاید شما هم جز آن دسته کسانی باشید که تصور کنید استفاده از ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا یکی از راحت ترین راه های اخذ اقامت استرالیا است. در این بخش با ما و همه چیز درباره ویزای ازدواج همراه باشید.

ویزای ازدواج استرالیا به چه کسانی تعلق می گیرد؟

این ویزا در واقع مختص افرادی است که نامزد و یا همسرشان در یکی از شهرهای استرالیا اقامت دائم دارد و یا شهروند است و از این طریق می خواهند اقدام به مهاجرت به استرالیا کنند.

ویزای ازدواج استرالیا در واقع ویزایی هست که شخص مقیم استرالیا میتواند با آن نامزد و یا همسر خود را برای زندگی به استرالیا بیاورد.

البته دقت داشته باشید که اخذ این نوع ویزا هم سختی های مختص به خود را دارد که در اینجا به طور خلاصه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا

برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا فرد میتواند داخل و یا خارج از کشور باشد و در این زمینه قانون خاصی وجود ندارد.

همچنین شرایط کلی مهاجرت باعث شده است که فرد پیش از اینکه اقدام به اخذ ویزای برای اقامت، با همسر خود به صورت قانونی ازدواج کرده باشد و مدارک کاملی را در این زمینه ارائه دهد که شامل مدارک شخصی و سند ازدواج است.

نکته ای که در اخذ این نوع ویزا باید به آن دقت کنید این است که طرفین برای اخذ این نوع ویزا باید اثبات کنند که رابطه آنها واقعی بوده است وهدف دریافت اقامت استرالیا نیست.

در این زمینه معمولا شما باید به عنوان متقاضی مدارک مختلفی را نیز به اداره مهاجرت ارائه دهید که نشان از واقعی بودن رابطه شما باشد.

شرایط کلی برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا

همانطور که گفته شد این ویزا مختص کسانی است که ازدواج رسمی داشته اند.

در این حال باید بتوانند ثابت کنند که طی 12 ماه گذشته با فرد مورد نظر زندگی مشترک داشته اند.

باید بدانید که در واقع نحوه اقدام در اینجا برای افرادی که داخل و خارج از استرالیا هستند متفاوت است و همچنین مدت زمانی که برای رسیدگی به پرونده های داخل استرالیا بسیار طولانی تر از سایرین خواهد بود.

پس از اخذ ویزای ازدواج استرالیا چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که شما موفق به اخذ ویزای ازدواج می شوید میتوانید از بسیاری از مزایای رایگان این کشور استفاده کنید.

از جمله این مزایا میتوان به اجازه کار تمام وقت و بدون شرایط و همچنین تبدیل این ویزا به ویزای اقامت اشاره کرد.

زمانی که 2 سال از ازدواج فرد می گذرد، اگر زوجین تمامی این مدت را با هم به صورت مشترک زندگی کرده باشند و بتوانند مدارکی دال بر این موضوع به اداره مهاجرت ارائه دهند میتوانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

همچنین کسانی که از ابتدا با ویزاهای دانشجویی وارد این کشور شده اند میتوانند در صورت ازدواج ویزای خود را در داخل استرالیا به این ویزا تبدیل کنند.

ویزای نامزدی استرالیا چیست؟

ویزای نامزدی هم مانند ویزای ازدواج مختص به افرادی است که نامزد آن ها جز شهروندان و یا افراد مقیم استرالیا به شمار می آیند.

حتی یکی از شهروندان کشور نیوزلند هم میتواند واجد شرایطی باشد که برای زندگی در استرالیا مورد نیاز است.

اعتبار این ویزا در واقع به مدت 9 ماه است و فرد باید طی این 9 ماه وارد کشور استرالیا شود و با فرد مورد نظر ازدواج کند. دقت داشته باشید که نیازی نیست که ازدواج حتما در کشور استرالیا قرار گیرد.

پس از انجام این روند، فرد میتواند تقاضای ویزای ازدواج استرالیا را به ادامه مهاجرتی استرالیا بدهد. باید بدانید که طی این مدت، همسر شما باید حمایت مالی شما را بر عهده داشته باشد.

زمانی که شما با فرد مورد نظر ازدواج کرده اید، تا زمان انقضای ویزای استرالیا وقت دارید که تقاضای ویزای ازدواج بدهید تا بتوانید در این کشور زندگی کنید.

شرایط کلی برای اخذ ویزای نامزدی استرالیا

طبق قوانینی که در این زمینه وجود دارد، افراد میتوانند نامزد خود را به مدت 9 ماه به این کشور بیاورند و با او ازدواج کنند در غیر اینصورت ویزای فرد باطل میشود و باید به کشور خود بازگردانده شود.

نکات طلایی درباره ویزای نامزدی استرالیا

 • ازدواج دو نفر در بازه زمانی ذکر شده نباید حتما در استرالیا انجام شود.
 • شخصی که به عنوان اسپانسر عمل می کند باید هزینه های نامزد خود را تا 9 ماه آینده تقبل کند.
 • قبل از پایان مدت 9 ماهه باید حتما ازدواج صورت گیرد و برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا اقدام شود.
 • روند زمانی برای دریافت این ویزا چیزی حدود 2 الی 6 ماه خواهد بود.

شخص اسپانسر باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 • طبق قوانین استرالیا فردی که میخواهد به عنوان اسپانسر عمل کند در واقع باید شهروند یا مقیم استرالیا باشد و یا از واجدین شرایط اقامت در نیوزلند.
 • فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد در غیر این صورت والدین او باید به عنوان اسپانسر عمل کنند.
 • شخص اسپانسر باید متعهد شود که تا دو سال از زمان اخذ اقامت دائم، تمامی نیازهای اولیه زندگی همسر خود را از نظر مالی حمایت کند.
 • کسانی که در 5 سال گذشته اسپانسر فردی بوده اند و یا توسط شخصی اسپانسر شده اند، تحت شرایط خاصی می توانند اقدام به دریافت ویزای ازدواج استرالیا و همچنین ویزای نامزد کنند.

شرایط شما پس از مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج استرالیا چگونه خواهد بود؟

 • افرادی که با ویزای ازدواج وارد کشور استرالیا می شوند قادر خواهند بود که تحصیل و کار را با هم انجام دهند.
 • این افراد می توانند از خدمات پزشکی به صورت رایگان استفاده کنند.
 • ویزای نامزدی نسبت به ویزای ازدواج شرایطی دارد که محدودتر است.
 • در بیشتر کیس های دریافت ویزای ازدواج استرالیا، فرد به مدت 2 سال امکان اقامت در این کشور را دارد که پس از این دوسال با بازبینی مجدد پرونده و ارائه مدارک بیشتر می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم کند.
 • مانند سایر ویزاهایی که برای استرالیا صادر می شود، با ویزای ازدواج هم فرد میتواند پس از گذشت 4 سال اقدام به دریافت شهروندی کند.

در زمینه اخذ ویزای ازدواج استرالیا هم کیس هایی وجود دارند که جز استصنا به شمار می آیند. در این حال بهتر است که شما از کمک های یک وکیل مهاجرت در این زمینه استفاده کنید تا این پروسه را بی دردسر و دقیق تر انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا می توانید مقاله آن را مشاهده نمایید

احسان جهان اندیش

وکیل رسمی مهاجرت استرالیا به شماره 56433321
وکیل فارغ التحصیل رسمی مهاجرت استرالیا 5684252MFVCU
شماره عضویت به شماره 56433321