از صفر تا صد ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا یکی از آسان ترین راه هایی است که شما میتوانید به این کشور سفر کنید. استرالیا بدون تردید یکی از زیباترین قاره های جهان به شمار می آید. شاید شما هم به دنبال سپری کردن یک تعطیلات خاص هستید، در این حال باید بدانید که با اخذ ویزای توریستی استرالیا میتوانید به کشور عجایب سفر کنید.

استرالیا در عین اینکه یک سرزمین پهناور با انواع مختلف گونه های زیستی و گیاهی است، مناظر عجیب و فوق العاده ای نیز دارد که بهترین مکان برای سپری کردن تعطیلات شما به شمار می آید. سفر به استرالیا در عین اینکه یک تجربه بی نظیر برای شما خواهد بود، خاطراتی را برایتان به ارمغان خواهد آورد که در در هیچ جای دیگر به آن ها دست نخواهید یافت.

ویزای توریستی استرالیا

آب و هوای استرالیا

باید بدانید که استرالیا دارای یک آب و هوای معتدل است. این خصوصیت باعث می شود که استرالیا یکی از مقاصد مناسب برای سفر در طی چهار فصل به شمار بیاید. شما میتوانید از تعطیلات سال نو میلادی و حتی جشن ها و فستیوال های مختلف در این کشور لذت ببرید.

در حال حاضر، سفارت استرالیا در تهران درخواست های ویزا را برای ویزای توریستی استرالیا به صورت آنلاین می گذرد و در نتیجه زمان رسیدگی و همچنین صدور ویزا بسیار کوتاه تر شده است.  اخذ ویزای توریستی استرالیا نیازی به مصاحبه های آنلاین و حضوری ندارد و شما میتوانید تمامی مراحل را به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام دهید.

ویزای توریستی استرالیا در واقع برای افرادی در نظر گرفته شده است که میخواهند برای مسافرت به این کشور سفر کنند. همچنین دیدار اهالی خانواده از جمله والدین، فرزندان، برادر و خواهر و همچنین شرکت برای بستن قراردادهای کاری از جمله استفاده های مختلف افراد از ویزای توریستی استرالیا است.

نحوه اخذ ویزای توریستی استرالیا

امروزه افراد می توانند برای اخذ ویزای توریستی از طریق زیرگروه 600  اقدام کنند. این ویزا بنا به زمان درخواست می تواند 3 تا 6 ماهه باشد. همچنین نحوه صدور این ویزا هم به صورت الکترونیکی است و در پاسپورت فرد متقاضی چاپ نخواهد شد. زمانی که متقاضی تاییدیه سفارت را در دست داشته باشد میتواند به عنوان ویزای توریستی استرالیا به این کشور سفر کند.

پاسپرت مهاجرتی

هدف از دریافت ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی استرالیا در واقع برای کسانی صادر می شود که میخواهند تحت عنوان قرار ملاقات کاری و یا بازدید اقوام به این کشور سفر کنند.

دقت داشته باشید که دارندگان این ویزا مجاز هستند که در شرکت های مختلف برای سپراندن دوره های آموزشی اقدام کنند اما این دوره ها نباید بیشتر از 3 ماه به طول بینجامد. این نوع ویزا در واقع از جمله ویزاهایی است که امکان تبدیل شدن آن به اقامت دائم و یا سایر ویزاها وجود ندارد. دقت داشته باشید که ویزای شماره 600 استرالیا به چندین زیرشاخه تقسیم بندی می شود که مهمترین آن ها شامل موارد زیر است:

 • ویزای توریستی استرالیا

اگر شما هم میخواهید به عنوان یک توریست و به قصد سفر به این کشور مهاجرت کنید باید ویزای توریستی را تهیه کنید. همچنین اگر پدر و مادر و یا فرزندان شما در استرالیا ساکن هستند میتوانید با این ویزا به ملاقات آن ها بروید.

این نوع ویزا در واقع بهترین انتخاب برای شماست. شما میتوانید ویزای توریستی استرالیا را به صورت آنلاین دریافت کنید و هزینه آن 140 دلار است. اگر شما از استرالیا اقدام به اخذ این ویزا کنید باید هزینه ای معادل با 340 دلار بپردازید.

دقت داشته باشید که با این نوع ویزا شما در واقع اجازه کار ندارید و تنها میتوانید تا مدت 3 ماه اقدام به تحصیل کنید. معمولا برای اخذ این نوع ویزا پلیس چک خواهید شد و همچنین باید آزمایشات پزشکی مختلفی انجام دهید که این آزمایشات تا یک سال هم اعتبار دارند. مدت اعتبار ویزای توریستی استرالیا بیت 3، 6 تا 12 ماه خواهد بود.

 • ویزای توریستی فامیلی استرالیا

این نوع ویزا زمانی برای شما صادر خواهد شد که خواهد و برادر یا اقوام و دوستان شما در این کشور زندگی می کنند و شما میخواهید با یک دعوتنامه به دیدن آن ها بروید.

معمولا برای این نوع سفرها این نوع ویزا از همه بهتر است. در این حال فرد باید یک دعوت نامه برای شما ارسال کند که در واقع طی آن بین 5000 تا 15000 دلار استرالیا به عنوان امانت نزد دولت به امانت خواهد ماند و شما زمانی که به استرالیا رفتید و برگشتید فرد میتواند مبلغ خود را پس بگیرد.

شما برای دریافت این ویزا میتوانید از ایران به صورت آنلاین اقدام کنید و هزینه واریزی هم برای آن چیزی حدود 140 دلار استرالیا خواهد بود. شما با ویزای توریستی فامیلی نمی تواند کار کنید و فقط تا 3 ماه اجازه تحصیل خواهید داشت. در اخذ این نوع ویزا هم باید توسط پلیس چک شوید و آزمایشات پزشکی انجام دهید که این مدارک تا یک سال اعتبار خواهند داشت. مدت اعتبار این ویزا هم چیزی بین 3، 6 الی 12 ماه خواهد بود.

 • ویزای توریستی بیزینسی استرالیا

ممکن است که قصد شما از سفر به استرالیا شرکت در یک کنفرانس یا مصاحبه شغلی باشد. شما همچنین میتوانید برای بستن قرارداد های کاری و از این قبیل به این کشور سفر کنید. در این حال شما باید از ویزای توریستی استرالیا و بیزینس استفاده کنید. ویزای توریستی استرالیا برای بیزینس معمولا به صورت آنلاین دریافت خواهد شد و هزینه آن هم 135 دلار استرالیا است.

این ویزا برای مدتی حدود 3،  6 الی 12 ماه اعتبار خواهد داشت و شما برای دریافت آن باید علاوه بر پلیس چک، آزمایشات پزشکی هم انجام دهید .دقت داشته باشید که در صورتی که میخواهید در یک سمینار شرکت کنید همچنین میتوانید از سابکلاس های 459 و 465 استفاده کنید.

ویزای توریستی استرالیا

هزینه ی لازم برای بررسی ویزای توریستی استرالیا

هزینه لازم برای بررسی پرونده فرد توسط سفارت مقدار 140 دلار استرالیا خواهد بود. اگر حتی پروند شما رد هم شود این هزینه مسترد نخواهد شد.

زمان رسیدگی ویزای توریستی استرالیا

اگر شما هم به دنبال اخذ ویزا با سرعت بسیار زیاد هستید بدون شک میتوانید ویزای توریستی استرالیا را دریافت کنید چرا که تنها مدت زمان لازم برای رسیدگی پرونده 1 ماه است. تجربه اما نشان می دهد که برای اخذ ویزای توریستی استرالیا ممکن است که این مقدار تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا:

دقت داشته باشید که برای اخذ ویزای توریستی استرالیا در واقع نیاز به مدارک بسیاری داردی که در اینجا برای شما دسته بندی شده است:

 • فرم های درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه ی بررسی ویزا در استرالیا
 • کپی گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ قصد ورود به استرالیا
 • یک قطعه عکس جدید رنگی سایز پاسپورتی
 • ترجمه ی شناسنامه

احسان جهان اندیش

وکیل مهاجرت به استرالیا
وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا به شماره ۱۶۸۰۴۴۴
فارغ التحصیل حقوق مهاجرت از دانشگاه ملی استرالیا
عضو انجمن مهاجرت استرالیا ۱۴۴۴۰

مدارک تکمیلی ویزای توریستی استرالیا

 • گواهی شغلی با ذکر وضعیت اشتغال، مدت اشتغال و پست سازمانی، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه ی مرخصی از کارفرما
 • دعوت نامه به انضمام کپی ویزای فرد دعوت کننده با ذکر آدرس کامل و تلفن
 • مدارک دلیل بر توانایی مالی (مانند ریز حساب بانکی، فیش حقوقی، مدارک مالیاتی و . . .)
 • هرگونه مدارک و اطلاعات دیگر دلیل و انگیزه ها و قیدها برای بازگشت به ایران (مانند درآمدها، پس اندازها، اسناد مالکیت، مسئولیت ها و . . .)

احسان جهان اندیش

وکیل مهاجرت به استرالیا هوشمندانه اقدام کنید.

روند اخذ ویزای توریستی استرالیا

زمانی که شما میخواهید اقدام به اخذ ویزای توریستی استرالیا کنید مهم ترین نکته این است که آیا شما شانسی برای گرفتن این ویزا دارید یا خیر. خیلی از مسافرانی که میخواهند اقدام به سفر به این کشور کنند در واقع تصور می کنند که مدارکشان کامل است و به طور حتم ویزا را دریافت خواهند کرد اما اینطور نیست و ممکن است که آن ها بالا و پایین های این راه را در نظر نگرفته باشند.

پس اولین راه در اخذ ویزای توریستی استرالیا این است که توسط یک وکیل ماهر شانس خود را در این زمینه بررسی کنید.

دومین نکته این است که مسافرین محترم باید اقدام به اخذ ترجمه مدارک خود کنند. دقت داشته باشید که این مدارک در نهایت قرار است که به صورت اسکن شده برای سفارت استرالیا فرستاده شود. باید دقت داشته باشید که اسکن مدارک و همچنین فایل بندی آن ها باید با دقت تمام صورت بگیرد.

در نهایت اگر مدارک شما به صورت مرتب شده ارسال نشوند ممکن است که در بررسی رد شوند.

در سومین مرحله پر کردن فرم ها حائز اهمیت است. اگر شما هم میخواهید اقدام به اخذ ویزای توریستی استرالیا کنید در واقع باید بدانید که فرم مورد نظر شما فرم شماره 1419 خواهد بود که شما میتوانید با در دست داشتن اطلاعات خود آن را به صورت کامل پرد کنید.

دقت داشته باشید که این فرم در واقع فرم اصلی است و بسیار مهم است که بتوانید آن را به صورت کامل پر کنید و کوچکترین اشتباهی ختم به ریجکتی خواهد شد.

شاید شما هم از جمله کسانی باشید که میخواهید اقدام به اخذ ویزای توریستی استرالیا کنید. در اینجا ما سعی کردیم از صفر تا صد آنچه در دریافت ویزای توریستی استرالیا مورد نیاز است برای شما به طور خلاصه بیان کنیم. اگر شما هم به دنبال اخذ ویزا هستید میتوانید از یک وکیل ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

اگر تمایل دارید اطلاعاتی در خصوص اماکن دیدنی استرالیا پیدا کنید از این لینک استفاده کنید.